Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Ekologiczne rozwiązania do Twojego domu i ogrodu, zdrowie, medycyna naturalna, naturalne kosmetyki. Masz pytanie związane z tematem eko? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Walentyna

Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Post autor: Walentyna »

Czy takie okna pasywne to jest coś, co można zainstalować w każdym domu?
Tutaj https://www.internorm.com/pl-pl/konsult ... pasywnego/ czytałam coś więcej o tym, jak te okna w ogóle się sprawdzają.
Chciałabym jednak dowiedzieć się więcej od kogoś, kto miał z tym w ogóle jakąkolwiek styczność.
Czy te okna rzeczywiście pozwalają sporo zaoszczędzić?

Awatar użytkownika
parma

Re: Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Post autor: parma »

Nie no jak do każdego ;p Może poczytaj sobie o co chodzi w budownictwie pasywnym i zrozumiesz dlaczego nie można np. okien pasywnych montować w domu typu klasyczne budownictwo. Okna pasywne mają inne parametry, niższy parametr Uw bo on jest takim najbardziej znanym. Normalnie masz Uw w okolicach = 0,76-0,78, a tutaj w naszych oknach 0,59. My mamy pasywne okna z firmy Oknoplast bo mamy pasywny dom. Wiele osób nam radziło byśmy kupili tam okna i jak rozmawialiśmy z architektem, który pomagał nam wszystko wybierać to też potwierdził, że mają fajną technologię z aerożelem zastosowaną w ramach by zwiększyć jeszcze termoizolację. My jesteśmy zadowoleni. Tak jak napisałam wcześniej, okna pasywne do domu pasywnego i nie ma innej możliwości.

Awatar użytkownika
malaaa9899

Post autor: malaaa9899 »

Widziałam tutaj opinie o firmie Drutex i ja też pod tymi pozytywnymi mogę się podpisać, ponieważ uważam, że to dobra firma, która oferuje naprawdę bardzo dobre okna. Jakość, gwarancja i solidność wykonania okien.

Awatar użytkownika
sofia11

Post autor: sofia11 »

Ja zastanawiam się nad oknami aluminiowymi z petecki.eu. Firma Petecki działa na polskim rynku od wielu lat i cieszy się dużym zaufaniem klientów. Ktoś z was korzystał z jej oferty? Widziałam, ze poza oknami w ofercie są też drzwi, rolety, fasady, bramy itd.

ODPOWIEDZ