fbpx
Aranżacja wnętrz

Farby akrylowe do ścian o tym trzeba wiedzieć

• Zakładki: 12


Farba akrylowa ma znakomite właściwości techniczne i dekoracyjne, a zastosowanie niezwykle szerokie – farby akrylowe różnych typów mogą służyć do malowania drewna, metalu, mebli z wielu materiałów, a także oczywiście ścian. 

Farba akrylowa – najważniejsze informacje

Farba akrylowa to jedna z farb dyspersyjnych, czyli wodorozcieńczalnych. Zasługą wody jako rozpuszczalnika jest fakt, że farby akrylowe mają słaby, niedrażniący i szybko zanikający zapach oraz niewielki wpływ na środowisko. W rezultacie są też nieszkodliwe dla domowników, nawet najmłodszych.

Intensywne, ale krótkie (nawet 2, 3 godziny) wietrzenie po zakończeniu malowania wystarczy, aby móc nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo korzystać z pomieszczeń o ścianach pokrytych farbą akrylową czy z meblami świeżo pomalowanymi farbami akrylowymi.

Farba akrylowa – do czego?

W trakcie aranżacji, remontu czy dekorowania mieszkania lub domu w bardzo wielu sytuacjach możemy z pożytkiem sięgnąć po farby akrylowe. Do czego warto je stosować? M.in. oczywiście do malowania pomieszczeń. Farby akrylowe do ścian są wyjątkowo chętnie stosowane w polskich domach i mieszkaniach, zwłaszcza tzw. farby lateksowe, które cechują się lepszą odpornością na plamy niż klasyczna farba akrylowa do ścian.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *