fbpx
Budowa domu

Farba elewacyjna silikonowa – wszystko co musisz wiedzieć!

• Zakładki: 15


Wykańczając lub odświeżając elewację na domu jednorodzinnym, najłatwiej jest ją pomalować farbą zewnętrzną. Dzięki temu nie musimy martwić się montażem innych materiałów przeznaczonych do okładziny ścian fasadowych.

Do wyboru mamy szeroki zakres farb zewnętrznych, wśród których dostępna jest również farba elewacyjna silikonowa. Posiada ona wiele cennych właściwości, dzięki którym powierzchnia elewacji jest odpowiednio chroniona przed czynnikami atmosferycznymi. Głównym składnikiem farby silikonowej jest żywica silikonowa, która została wymieszana dokładnie z wodą, pigmentami, a także dodatkami. Dzięki takiemu składowi, farba jest wyjątkowo odporna na działanie wody, ponieważ tworzy ona hydrofobową powierzchnię.

Farby elewacyjne silikonowe posiadają jeszcze więcej innych zalet. Do nich zalicza się również paroprzepuszczalność, dzięki której nie zatrzymuje się wilgoć, która jest wynikiem parowania ścian. Kolejną zaletą jest to, że mając elewację pomalowaną farbą silikonową, tak naprawdę nie musimy martwić się o jej czyszczenie, ponieważ hydrofobowa powierzchnia powoduje łatwiejsze spływanie kurzu, pyłków oraz innych zanieczyszczeń. Warto zdecydować się na fasadowe silikonowe farby również ze względu na ich odporność na korozję biologiczną. Dodatkowo nie zauważymy żadnych defektów wynikających z panowania różnych warunków atmosferycznych. Farba nie blaknie, a także nie kruszy się pod wpływem zmieniającej się temperatury. Zakup farb silikonowych do elewacji jest wyjątkowo opłacalny również ze względu na jej dużą wydajność.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *