fbpx
Budowa domu

Eksploatacja pomp do betonu – co warto wiedzieć?

• Zakładki: 11


Pompy do betonu w znaczący sposób przyspieszają prace budowlane. Dowiedz się, w jaki sposób prawidłowe ich użytkowanie wpływa na efekty i wydajność pracy.

Eksploatacja pomp do betonu – co warto wiedzieć?

Tempo prac prowadzonych na placu budowy ma bardzo duże znaczenie. Od tego czy poszczególne czynności zostaną przeprowadzone w terminie, często zależy możliwość rozpoczęcia kolejnych etapów budowy. Dlatego pompy do betonu, będące specjalistycznym sprzętem, są tak często wykorzystywane podczas budowy różnego typu obiektów. Nowoczesne pompy do betonu umożliwiają  przesyłanie i rozprowadzanie  mieszanki betonowej w wybranym miejscu. W zależności od zapotrzebowania i specyfiki terenu budowy można wybrać pompę do betonu o  oczekiwanych parametrach.

Pompa do betonu – jak jej prawidłowo używać?

Korzystanie z pompy do betonu pozwala na znaczne przyspieszenie procesu wylewania mieszanki betonowej. O czym należy pamiętać przy użytkowaniu pompy do betonu? Bardzo istotny jest wybór producenta pompy – zastosowane w nich technologie oraz jakość podzespołów pozwalają na wydajną i bezawaryjną pracę. Firma  Ciepiela Technology Promotion sprzedaje wysokiej klasy pompy do betonu włoskiej marki Sermac. Równie ważne jest odpowiednie użytkowanie pompy do betonu – to w znacznym stopniu przedłuży żywotność maszyny. Pod pojęciem odpowiedniego użytkowania pompy do betonu mamy na myśli zarówno  serwisowanie maszyny przez wykwalifikowanych techników , jak i właściwe posługiwanie się pompą na placu budowy. Operator powinien posiadać uprawnieia do posługiwania się taką specjalistyczną maszynąDlaczego właściwe użytkowanie pompy do betonu jest tak ważne? Ponieważ pozwala to uniknąć awarii sprzętu, które nie tylko narażają inwestora na dodatkowe koszty, ale także mogą być przyczyną opóźnień kolejnych etapów budowy. Bardzo ważna jest dbałość o czystość wszystkich elementów oraz systematyczne przeglądy serwisowe, aby zapobiec niespodziewanym awariom. Dodatkowo należy pamiętać o:

  • stosowaniu „pompowalnych” mieszanek betonowych
  • unikaniu zginania węża końcowego
  • dbaniu o czystość wszystkich elementów pompy poprzez dokładne czyszczenie po wykonanej pracy
  • w przypadku powstania korka, pod żadnym pozorem nie wolno rozpinać rurociągu jeśli uprzednio nie obniżyliśmy w nim ciśnienia.
comments icon0 komentarzy
0 komentarze
46 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *