fbpx
Wnętrza

Dzianina frotte – przepis na luksus w łazience

• Zakładki: 51


Wyobraź sobie idealne zakończenie stresującego i pełnego nowych wyzwań dnia. Długa, gorąca kąpiel z dodatkiem olejków aromatycznych lub piany. Zastanów się, jak doskonały idealny poranek. Może rozpocząłby go energetyczny prysznic? Bez względu na to, który z tych zwyczajów jest Ci bliższy, za każdym razem przyda się miękki ręcznik frotte. Delikatna, ale trwała dzianina otuli ciało, a modne wzory i kolory dodadzą charakteru każdej łazience.

Frotte pętelkowa na metry – rozwiązanie uniwersalne

Jeśli nie wiesz, jaką ilość pętelkowej dzianiny frotte potrzebujesz do realizacji swojego projektu, warto skorzystać z możliwości jej zakupu na metry. W razie ewentualnych braków będzie można bez problemu ponowić zamówienie, co znacznie przyspieszy pracę. Color Invest, łódzki producent frotte pętelkowej na metry, ma ją w sprzedaży.

Dzianina frotte – ręczniki w różnych rozmiarach

Główną zaletą dzianiny frotte pętelkowej jest jej wysoka chłonność. Wynika ona ze struktury materiału, którego spodnia warstwa składa się z napiętej przędzy uformowanej w kształt pętelek.

Poza tym dzianina frotte pętelkowa jest wyjątkowo przyjemna w dotyku i delikatna. Nie podrażnia skóry nawet przy pocieraniu, więc świetnie sprawdzi się przy produkcji artykułów higieny osobistej. Duże ręczniki frotte można z powodzeniem wykorzystać do otulenia ciała po kąpieli, a mniejsze nadadzą się do osuszania dłoni.

Wykorzystanie ręczników z frotte pętelkowej zamiast tradycyjnych kawałków papieru zmniejszy produkcję odpadów. To szczególnie ważne w przypadku miejsc takich jak salony odnowy biologicznej czy restauracje. Dzięki sprzedaży dzianiny frotte na metry można bez trudu wyprodukować ręczniki nawet w naprawdę niewielkich rozmiarach. Świetnie zaprezentują się one na przykład w pojemniku ustawionym w pobliżu umywalki.

Frotte pętelkowa – nie tylko w łazience

Nie każdy wie, że miękka dzianina frotte pętelkowa doskonale sprawdzi się nie tylko w zaciszu łazienki. Dzięki dużej chłonności można ją wykorzystać na przykład do produkcji ściereczek kuchennych. Wysoki komfort użytkowania produktów wykonanych z dzianiny frotte sprawia, że wiele pensjonatów decyduje się na zaoferowanie swoim gościom również kapci hotelowych frotte. Jeszcze do niedawna materiał ten służył również do tworzenia ubranek dziecięcych.

Decydując się na produkcję akcesoriów, mamy do wyboru kilka rodzajów dzianiny frotte o różnej gramaturze i składzie. Mieszanki bawełniano-poliestrowe są dostępne w gramaturach:

  • 185 g/m2,
  • 220 g/m2
  • 230 g/m2 
  • i 260 g/m2.

Materiał powstający z włókien bambusowych i poliestrowych występuje natomiast w gramaturze 270 g/m2. Na specjalne życzenia klienta, firma Color Invest może również wyprodukować dzianinę frotte pętelkową z bawełny organicznej.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Color Invest.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
173 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *