fbpx
Aranżacja wnętrz

Dywany typu rumba – ciekawe wzory, porady dla wybierających

• Zakładki: 29


W języku hiszpańskim słowo rumba oznacza huk, hałas, grzmot, jest to również nazwa popularnego tańca. Dywan rumba także odznacza się krzykliwością kontrastujących ze sobą figur geometrycznych, które z gracją ze sobą tańczą.

Dywan rumba to ostatni krzyk mody pośród nowoczesnych dywanów. Dywany tego typu sprawdza się zarówno jako dywany do salonu jak również jako dywany dla dzieci i dzięki temu mają bardzo dobre opinie.

Dywan rumba – rodzaje wzorów

Cechą charakterystyczną dywanów rumba jest obecność na nich wyrazistych, kontrastujących wzajemne ze sobą kształtów geometrycznych. Mogą to być kwadraty, prostokąty, trójkąty, wielokąty, mogą wzajemne się przenikać, mogą być proste, a mogą także tworzyć zupełnie futurystyczne kształty. Dywany rumba dostępne są w różnych zestawach kolorystycznych, których najważniejszym aspektem jest kontrast.

Popularnymi zestawami kolorystycznymi takich dywanów są odcienie szarości połączone z takimi kolorami jak czerwony, niebieski, czy fiolet. Popularny jest także szary dywan rumba z turkusem. Istnieje wiele możliwości łączenie kolorów w tego typu dywanach. Dobrze wyglądają również dywany rumba z kolorami jaskrawymi, jak na przykład z jaskrawozielonym. Spotkać można dywany tego typu w różnych odcieniach brązu i beżu, to także bardzo ciekawa propozycja.

Dywan rumba może występować jako klasyczny dywan z krótkim, jednolitym włosiem. Wśród nowoczesnych dywanów spotkamy jednak także takie dywany rumba, w których występuje fryz. Fryz to przycięcie włosia odrębnych fragmentów dywanu na różną wysokość . Daje to bardzo ciekawy efekt trójwymiarowości. Dywany rumba występować mogą także jako dywany shaggy, których cechą charakterystyczną jest bardzo długie włosie.

Dywan rumba – zastosowanie

Dywany rumba w salonie

Nowoczesne dywany rumba znajdą zastosowanie w wielu miejscach, przede wszystkim w salonie urządzonym w stylu nowoczesnym. Szary dywan rumba z turkusem idealnie pasować będzie do nowoczesnego salonu, w którym zastosowano szare, białe oraz czarne meble, stoły, krzesła i kanapy, a poza tym szereg ozdób i dodatków w kolorze turkusowym. Szczególnie dobrze w takim zestawie kolorystycznym zaprezentuje się dywan rumba z fryzem.

Ciekawie wyglądać będzie także w nowoczesnym salonie dywan rumba, w którym jednym z kolorów jest fiolet. Tego typu dywan, gdzie filet współgra z barwami szarymi bardzo dobrze zaprezentuje się on w bardzo modernistycznym stylu minimalistycznym, który opiera się na prostych meblach w kolorach jasnoszarych z elementami w kolorach metalowych, srebrzystych.

Tego typu dywany do salonu w stylu nowoczesnym to prawdziwe pole do popisu dla designerów, a także dla każdego, kto ma wyczucie smaku, kształtu i koloru. Dywany rumba można bowiem w dowolny sposób łączyć z nowoczesnymi meblami w salonie, wystarczy tylko pamiętać o tym, aby babrze dopasować kolorystykę i kształty mebli do geometrycznych wzorów na dywanie.

Dywany rumba dla dzieci

Dywany rumba sprawdzą się fantastycznie również jako dywany dla dzieci. Sam wzór będący różnego rodzaju figurami geometrycznymi przywodzi na myśl kształt klocków do zabawy. Proste kształty geometrycznie znakomicie skomponują się z prostymi w swej formie meblami dziecięcymi. Również kolorystyka dywanów rumba w pokoju dziecięcym daje szerokie spektrum manewru dla osób, które w ten sposób chcą zaaranżować pokój dla swojej pociechy.

Jako, że w pokojach dziecięcych możemy do woli eksperymentować z kolorem, warto zastanowić się nad wykorzystaniem do tego celu dywanu rumba o bogatej kolorystyce. W pokoju dziecięcym kolorystyka odgrywa bardzo duże znaczenie, dlatego dywany rumba są dobrym rozwiązaniem w tych pomieszczeniach i mają bardzo dobre opinie.

W pokoju dla dzieci znakomicie sprawdzić się mogą także dywany shaggy. Tego typu dywan we wzorze geometrycznym nada pokojowi dziecięcemu przytulność. Warto więc, aby taki włochaty dywan rumba miał ciepłe wyraziste kolory, co doda takiemu pomieszczeniu jeszcze więcej przytulności i ciepłego klimatu.

Dywan rumba to taki dywan, który oparty jest na wzorach prostych kształtów geometrycznych, takich jak kwadraty, prostokąty, wielokąty, czy trójkąty. Formy te przybierają zarówno podstawowe, typowe kształty, jak również nieco rozmyte, futurystyczne. Kolorystyka takich dywanów oparta jest o kontrasty, dzięki czemu pasują one idealnie do nowoczesnego wystroju wnętrz. Dywany rumba sprawdza się zarówno w salonie, jak i w pokoju dziecięcym.

Marek Lont

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
39 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *