fbpx
Aranżacja wnętrz

Dywany perskie – ciekawe inspiracje, porady aranżacyjne

• Zakładki: 10


Każdy miał babcię, albo ciotkę z perskim dywanem. Unikamy ich z tego samego powodu dla którego unikamy meblościanek i boazerii – kojarzą nam się z PRLem. Z dobrym perskim dywanem nie jest łatwo – wybór, nawet w marketach budowlanych, jest duży, jednak te tanie i ze sztucznych włókien wygladają po prostu źle.

Dywany perskie – do wnętrz naturalnych

Perskie dywany pasują do wnętrz o naturalnych kolorach, idealnie sprawdzą się we wnętrzach o białych ścianach z meblami z naturalnych tworzyw. Skórzana kanapa (w naturalnym kolorze), fotel w krowi wzór. Drewniana (lub przypominająca drewno) podłoga (nie kładziemy persa na kafle, choć i takie piękne stylizacje widziałam, ale to już bardziej zaawansowana filozofia). W takich wnętrzach pers będzie wyglądał spektakularnie.

Dywany perskie – do wnętrz w stylu etnicznym

Jeśli styl etniczny to wasz konik, perski dywan będzie świetnie wyglądał w waszych wnętrzach. Styl etniczny ma wiele odsłon, jednak w skrócie polega na sprawnym łączeniu elementów wystroju z kultur dla nas egzotycznych – azjatyckich, południowoamerykańskich, afrykańskich. Wnętrza ciepłe, przytulne, przypominające wczasy w Meksyku. Kwiaty, idealnie do tego stylu pasują. Domowa dżungla należy do etnicznych wnętrz.

Dywany perskie – do wnętrz w stylu retro i całych białych

Co mnie osobiście urzeka, to umieszczenie winnej czerwieni persa we wnętrzach w których dominuje biel. Ten dywan musi być jednak niezwykle piękny i świetnej jakości – na białym tle będzie głównym punktem dekoracyjnym całego pokoju.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *