fbpx
Budowa domu

Dwuskrzydłowe bramy wjazdowe i ogrodzeniowe – najważniejsze kwestie

• Zakładki: 13


Rodzaj wjazdu na posesji to niezwykle ważne kwestia. Od rodzaju zastosowanej bramy ogrodzeniowej zależy wygoda użytkowania oraz przestrzeń, jaką ona zajmuje. W związku z tym warto wiedzieć, z jakimi rodzajami bram wjazdowych można się spotkać, a także gdzie można kupić taką bramę.

Jakie są rodzaje dwuskrzydłowych bram wjazdowych?

Wjazdowa brama dwuskrzydłowa to rodzaj bramy rozwiernej. Oprócz niej dostępne są też bramy jednoskrzydłowe lub niesymetryczne. W przypadku tych ostatnich zazwyczaj spotyka się podział skrzydeł na ⅓ i ⅔. Dwuskrzydłowe bramy ogrodzeniowe mogą mieć szerokość sięgającą nawet 6 m. Lecz najpopularniejsze są modele do 5 m szerokości.

Jednym z podziałów bram dwuskrzydłowych, to rozróżnienie na:

  • bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe z napędem – automatyczne;
  • bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe otwierane ręcznie.

Warto wspomnieć, iż ten pierwszy typ, czyli bramy automatyczne coraz częściej stają się już standardem. Napęd pozwala oczywiście na otwieranie bramy bez konieczności wysiadania z auta, co jest bardzo komfortowe, zwłaszcza przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Inny podział bram dwuskrzydłowych to:

  • bram wjazdowe z furtką;
  • bram wjazdowe bez furtki.

Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem są bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe z furtką. Dzięki temu nie trzeba otwierać całej bramy, by móc pieszo opuścić posesję czy wejść na jej teren.

Ponadto dwuskrzydłowe bramy wjazdowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak:

  • wypełnienie metalowe – najpopularniejsze rozwiązanie, bramę wykonaną z metalu maluje się proszkowo odpowiednią farbą, która chroni bramę przed korozją;
  • wypełnienie kompozytowe – coraz popularniejsze, a to ze względu na atrakcyjny wygląd, deska kompozytowa przypomina wyglądem naturalne drewno, jej dużą zaletą jest wysoka odporność na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, a w tym też na wilgoć, w porównaniu z drewnem, nie trzeba regularnie prowadzić jej renowacji i impregnacji;
  • wypełnienie drewniane – współcześnie już rzadko stosowane, lecz dużą zaletą jest możliwość stworzenie wyjątkowego, efektownego wyglądu, jednak trzeba pamiętać o regularnej impregnacji, ich ceny mogą być korzystniejsze od innych rozwiązań.

Czym charakteryzują się bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe z napędem?

Bramy wjazdowe z napędem to przede wszystkim duży komfort i wygoda i jak już wspomnieliśmy, coraz częściej jest to już standard. Zazwyczaj sterownik do takiej bramy obsługuje się przy pomocy pilota, lecz współczesna technologia umożliwia także otwieranie oraz zamykanie takiej bramy smartfonem. Nie trzeba się więc martwić ewentualnym zgubieniem gdzieś pilota, a telefon zazwyczaj każdy zawsze ma przy sobie. Ponadto z takiego rozwiązania korzystać mogą wszyscy domownicy i nie ma konieczność zakupu kilku pilotów. Programowanie pilota czy smartfona do obsługi bramy jest bardzo proste – wykonać można to zupełnie samodzielnie.

Dwuskrzydłowe bramy ogrodzeniowe – porady przedzakupowe

Przed zakupem dwuskrzydłowej bramy ogrodzeniowej, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Warto się upewnić, czy wjazd będzie odpowiednio duży do samochodu. W przypadku aut osobowych całkowicie wystarczy brama o szerokości do 5 m. Jednak w przypadku samochodów dostawczych szerokość bramy powinna wynosić nawet do 7 m.

Przy zakupie bramy z furtką należy uwzględnić nie tylko szerokość, ale także słupek, którego rolą jest oddzielenie furtki od bramy. Jest to zwykle kilkanaście centymetrów, a to może wpływać, czy taki komplet zmieści się w przydomowym podjeździe. Należy się też upewnić, czy skrzydła bramu przy otwieraniu będą mieć odpowiednio dużo miejsca. W przypadku wąskich wjazdów lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie bramy przesuwnej.

Dwuskrzydłowe bramy wjazdowe ogrodzeniowe – porady przedzakupowe

Decydując się na zakup bramy ogrodzeniowej – wjazdowej, warto rozważyć zakup rozwiązania wyposażonego w napęd, czyli bramy automatycznej. Powinniśmy zawsze wybierać rozwiązania od wiodących producentów, bramy wjazdowe dwuskrzydłowe najwyższej jakości oferują tacy producenci jak: Hormann, Polagros czy Polbram Stell Group. Takie bramy zakupisz w sklepach firmowych, dobrych rozwiązań szukać można również w marketach budolnenych, jak np. Castorama, Obi czy Lery Merlin.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.