fbpx
Budowa domu

Drzwi przesuwne do garderoby – porady przed wyborem

• Zakładki: 23


Przesuwne drzwi do garderoby są doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń, takich jak np. sypialnia. Szafa – garderoba z drzwiami przesuwnymi sprawdza się szczególnie jako sposób na zaoszczędzenie miejsca. Rozsuwane drzwi do garderoby, szafy sprawdzają się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak również w przypadku nowoczesnych aranżacji.

Zachęcamy do zapoznania się z właściwościami, jakimi charakteryzują się drzwi przesuwne do garderoby. Wyjaśniamy, jakie są ich rodzaje, możliwości zastosowania. Przedstawiamy również porady przed wyborem najlepszych dla siebie drzwi przesuwnych do garderoby.

Drzwi przesuwne do garderoby – najważniejsze informacje

Drzwi przesuwne do garderoby to optymalne rozwiązanie, szczególnie jeżeli garderoba ma być umiejscowiona w sypialni, w której w naturalny sposób przestrzeń jest ograniczona. Co warte podkreślenia, to fakt że takie przesuwne drzwi do szafy od garderoby nie będą zajmować miejsca wewnątrz nawet, jeśli pozostają otwarte. Co bardzo istotne, drzwi przesuwane do garderoby często wykonuje się na wymiar, na zamówienie. Dzięki temu będą idealnie dopasowane do przestrzeni, którą dysponujemy.

Rozwiązanie to, poza zaletami funkcjonalnymi i praktycznymi, daje również sporo ciekawych możliwości aranżacyjnych. Co bardzo istotne, szafa z drzwiami przesuwnymi do garderoby ma zastosowanie w tradycyjnej i nowoczesnej aranżacji wnętrz. Bardzo ciekawym, estetycznym i praktycznym rozwiązaniem są drzwi przesuwne do garderoby, które posiadają lustro. Dzięki temu nawet niewielka przestrzeń sypialni lub przedpokoju zostanie powiększona optycznie.

Rodzaje drzwi przesuwnych do garderoby

Drzwi przesuwne do garderoby chowane w ścianie

Drzwi przesuwne, które się całkowicie chowają w ścianie to świetne rozwiązanie do garderoby. Nie zajmują miejsca w pomieszczeniach, dzięki czemu można tam ścianę wykorzystać na dowolny sposób. Taki system przesuwny mieści się w kasecie, która jest dosyć łatwa w montażu. Drzwi przesuwne do garderoby chowane w ścianie można zakupić w różnych ciekawych kolorach, są też dostępne na wymiar. Mogą być wykonane w różnych stylach i sposobach wykończenia. Dostępne są także w różnych materiałach, którym przyjrzymy się w dalszej części artykułu.

Drzwi przesuwne do garderoby chowane w ścianie najlepiej jest instalować jeszcze w takcie remontu albo budowy domu. Jeśli takie drzwi chcielibyśmy zamontować w domu czy mieszkaniu, które jest już urządzone, trzeba mieć na uwadze wyburzenia oraz inne niedogodności. Wynikają one z budowy ścianek gips-karton, między którymi będzie się chować skrzydło tych drzwi. Tego typu drzwi przesuwne do garderoby mogą być też chowane w specjalnej kasetce.

Naścienne drzwi przesuwne do garderoby

Inne rozwiązanie w przypadku przesuwnych drzwi do garderoby, to drzwi przesuwne naścienne. Przez cały czas znajdują się one na zewnątrz, a ich skrzydła poruszają się wzdłuż ściany – są więc one cały czas widoczne. Takie drzwi w garderobie można w każdej chwili bez problemu zamontować, ponieważ nie wymagają burzenia ścian, czy też innych uciążliwych prac. Bardzo ważnym elementem w konstrukcji tego rodzaju drzwi przesuwnych są łatwe w montażu, naścienne mechanizmy przesuwne. Takie drzwi mogą być wykonane z wielu materiałów, są też dostępne są w różnych kolorach i sposobach wykończenia. Podobnie jak te chowane w ścianie, może na nich zostać zamontowane lustro.

Materiały, z jakich wykonuje się drzwi przesuwne do garderoby

Przesuwne drzwi w garderobie mogą zostać wykonane m.in. z drewna albo materiałów drewnopochodnych – to najpopularniejsze rozwiązania. Drzwi wykonane z drewna są oczywiście droższe od tych z materiałów drewnopodobnych, lecz z wyższą ceną wiąże się to, że są trwalsze. Można je nabyć w każdym praktycznie odcieniu drewna. Dostępne są zazwyczaj na zamówienie i na wymiar, w związku z tym można je zamówić w tradycyjnym stylu lub w stylistyce nowoczesnej.

Innym materiałem w przypadku drzwi przesuwnych do szafy czy garderoby jest tworzywo sztuczne. To materiał lekki, lżejszy np. od drewna czy szkła. Mogą posiadać interesujące wzory. Można również zdecydować się na szklane przesuwne drzwi w garderobie. To rozwiązanie, które sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Doskonałym rozwiązaniem w garderobie są drzwi przesuwne drewniane lub z materiałów drewnopochodnych z lustrem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
94 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *