fbpx
Budowa domu

Drut do wiązarek – wszystko, co musicie wiedzieć

• Zakładki: 26 • Komentarz: 2


Drut do wiązarek jest niewątpliwie podstawowym osprzętem każdej wiązarki. Trzeba jednak pamiętać, że jakość wiązania zależy od drutu. Powinien on być trwały, mocny, ale też odporny na uszkodzenia. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i wybrać najlepsze druty do wiązarek.

Jakie druty do wiązarki wybrać?

Aby praca była efektywna, niewątpliwie duże znaczenie mają druty do wiązarek. Należy dobierać je pod kątem samego urządzenia, jakim jest wiązarka, ale też zapotrzebowania na liczbę metrów. W cięższych pracach należy stosować druty o większej średnicy, choćby wynoszącej 1 mm. Pamiętajcie jeszcze, iż wiązarki tworzą wiązania, które następnie łączą poszczególne elementy konstrukcji. Są wykorzystywane w szeroko rozumianej branży budowlanej, choćby do wykonywania zbrojeń, czyli łączenia prętów zbrojeniowych. Ale można wykorzystać je także do wiązania przewodów elektrycznych. Z tego też powodu druty do wiązarki muszą być naprawdę mocne, gdyż tylko wtedy zapewnią funkcjonalność i wygodę w pracy. 

Druty do wiązarek – dlaczego są tak ważne w pracach budowlanych? 

Wiązarki do zbrojeń pozwalają na wykonanie pętli z drutu w miejscu, gdzie stykają się pręty zbrojeniowe. W ten prosty sposób można uzyskać maksymalną trwałość i stabilność zbrojenia w czasie, gdy zalewane jest zaprawą. Trzeba przyznać, że drut do wiązarek, a także sama wiązarka przyspieszają prace zbrojarskie. Są niezbędne podczas każdej budowy. W teorii można zbroić beton ręcznie, jednak taka praca byłaby niezwykle żmudna i pracochłonna. 

Na szczęście można postawić na pełną automatyzację i wiązać pręty, wykorzystując wiązarki i druty do wiązarek. Takie rozwiązanie przyspiesza nawet pięciokrotnie tempo pracy. Zapewnia też wygodę oraz bezpieczeństwo. Nie trzeba też obawiać się opóźnień, a przez to kar finansowych. Artykuł powstał we współpracy z firmą DRUCIARNIA: https://druciarnia.pl/.   

Fot. Shutterstock

comments icon2 komentarze
2 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *