fbpx
Ciekawe rozwiązania

Drukarka do etykiet – 5 pomysłów na wykorzystanie jej w domu

• Zakładki: 35


Drukarki do etykiet większości z nas kojarzą się z zastosowaniem w mniejszych i większych przedsiębiorstwach. Znajdują swoje zastosowanie w różnych branżach i służą do drukowania specyfikacji produktów, kodów kreskowych i danych adresowych. A w jaki sposób drukarka etykiet może pomóc nam w porządkowaniu i usprawnieniu pracy w domu? Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Lubisz efektywną organizację? Chcesz zapanować nad bałaganem w dokumentach? Poznaj 5 pomysłów na wykorzystanie drukarki do etykiet w domu.

5 pomysłów na domowe zastosowanie drukarki etykiet

Popularne w zakładach pracy etykieciarki mogą okazać się niezastąpione w organizacji domu. Jak najlepiej wykorzystać je do swoich potrzeb?

  1. Organizacja domowego biura

Ile razy szukałeś ważnego dokumentu i nie mogłeś go znaleźć na stercie papierów? Za każdym razem obiecujesz sobie, że wszystko poukładasz, ale przy kolejnych poszukiwaniach porządek znowu zamienia się w chaos. Jak temu zaradzić? Podziel dokumenty na kategorie, każdą z nich przyporządkuj do jednej teczki lub segregatora, a potem oznacz je etykietą z drukarki. Dla ułatwienia możesz wykorzystać kolorowe taśmy. Podobnie w przypadku kabli pod biurkiem – do każdego z nich możesz przylepić taśmę z podpisem urządzenia.

  1. Oznaczanie pojemniczków w kuchni

Jednym z najpopularniejszych zastosowań etykiet do drukarek w domu jest wykorzystanie ich w kuchni. W kuchennych szafkach trzymamy zwykle kilkadziesiąt słoiczków i puszek. Wyobraź sobie, o ile ładniej wyglądałyby przyprawy przesypane do słoików z naklejonym podpisem. Warto wykorzystać do tego popularne wytłaczarki. Z kolei na słoikach z domowymi przetworami możesz nadrukować dane o dacie powstania i zawartości słoika. Etykietami można też oznaczać mrożonki – wtedy najlepiej sięgnąć po etykiety termiczne, które są odporne na niskie temperatury. Dzięki temu koperek w opakowaniu po lodach już nigdy Cię nie zaskoczy.

  1. Czytelne etykiety na leki

Drukarka etykiet ma też praktyczne zastosowanie w przypadku leków. To szczególnie ważne i przydatne w przypadku osób starszych. Na etykietach możesz zapisać informacje o dawkowaniu i częstotliwości przyjmowania lekarstw. Można zawrzeć też na nich informację o dacie ważności leku i oznaczyć porę dnia, w której powinien być przyjmowany.

  1. Porządkowanie w trakcie przeprowadzki

Czeka cię przeprowadzka? Czytelne oznaczenia na kartonach znacznie ułatwią proces pakowania. Na etykiecie możesz zapisać dokładną listę rzeczy, które znajdują się w pudle. Dzięki temu usprawnisz rozpakowanie rzeczy w nowym miejscu. A może planujesz wiosenne porządki? Drukarki do etykiet przydadzą się też w organizacji świątecznych dekoracji czy zimowych ubrań.

  1. Organizacja notatek, albumów na zdjęcia i scrapbooking

Jeżeli jesteś studentem albo dokształcasz się w domu, dobrze wiesz, jak łatwo o bałagan w notatkach. Drukarka do etykiet pomoże w zachowaniu porządku w notatnikach i segregatorach. Z kolei jeśli w wolnym czasie zajmujesz się scrapbookingiem, na pewno docenisz kolorowe etykiety, którymi można oznaczyć zdjęcia i udekorować album rodzinny.

Drukarki do etykiet mogą mieć wiele zastosowań w domowym zaciszu. Ułatwią organizację i pomogą szybko znaleźć to, czego szukasz. A jakie Ty masz pomysły na wykorzystanie drukarki w Twoim domu?

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Anima Plus.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
195 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *