fbpx
Meble

Drewniana komoda. Praktyczny mebel do każdego mieszkania! 

• Zakładki: 23


Mieszkania w bloku mają jedną zasadniczą wadę – są na tyle małe, że często brakuje w nich miejsca do przechowywania. Taką funkcję pełnią bowiem same meble, które muszą być na tyle pojemne i funkcjonalne, aby pomogły utrzymać porządek w naszym najbliższym otoczeniu. Jednym z najbardziej praktycznych mebli do przechowywania są drewniane komody. Są to klasyczne elementy wyposażenia domowych wnętrz, które z roku na rok zaczynamy doceniać coraz bardziej. Sprawdźmy, dlaczego warto posiadać w swoim mieszkaniu przynajmniej jedną komodę i co możemy w niej przechowywać!

Jeden mebel, wiele funkcji. Do czego właściwie służy komoda drewniana?

Komody to klasyczne meble domowe, które gościły w domach i mieszkaniach naszych babć i mam. Dawne pokolenia doceniały je przede wszystkim za pojemność – dawne komody były dość dużymi meblami, wyposażonymi w szuflady i szafki, które zapewniały sporo cennego miejsca do przechowywania domowego wyposażenia. Kobiety w dawnych czasach chowały we wnętrzu swoich komód bieliznę stołową i pościelową, a także przechowywały szkło i porcelanę. Komody znajdowały się nie tylko w salonie, ale także w domowej jadalni i sypialni. Co ciekawe, funkcja tego mebla nie ogranicza się tylko i wyłącznie do samego przechowywania – na szczycie komody od zawsze chętnie umieszczano dekoracje, ozdoby i ramki ze zdjęciami.

W dzisiejszych czasach komoda drewniana może zostać wykorzystana dokładnie w taki sam sposób. Meble te idealnie nadają się bowiem do przechowywania w ich wnętrzu ręczników, prześcieradeł, nawleczek na kołdrę i poduszki, a także bielizny osobistej. Funkcjonalność tych mebli pozwala na umieszczenie w ich wnętrzu dużej ilości przedmiotów codziennego użytku oraz zapewnia do nich wygodny dostęp, kiedy tylko potrzebujemy. Komoda drewniana idealnie nadaje się także do przechowywania serwisów obiadowych, a niektóre z nich mogą pełnić także funkcję praktycznego barku, czyli miejsca, w którym ukryjemy alkohol, kieliszki i szklanki.

Komody wczoraj i dziś. Co oferuje współczesna komoda drewniana?

Komody z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich rosnąca popularność sprawiła, że w sprzedaży dostępny jest szeroki i zróżnicowany wybór tego typu mebli. Współczesne komody drewniane to już nie tylko obszerne meble, które pasują głównie do dużych i przestronnych wnętrz, ale także ich mniejsze i bardziej kompaktowe odpowiedniki, które idealnie nadają się do umieszczenia m. in. w sypialni, kąciku jadalnym, a nawet w łazience. Bez problemu możemy wiec dopasować gabaryty mebla do swoich potrzeb i dzięki temu w pełni wykorzystać możliwości komód w mieszkaniach o dowolnej powierzchni.

Nowoczesne komody to dekoracyjne meble, których estetyka nawiązuje do różnych stylów. Mogą być utrzymane zarówno w klasycznych stylistykach retro lub vintage, nawiązujących do klimatów poprzednich epok, jak i być meblami na wskroś nowoczesnymi, dopasowanymi do stylistyki industrialnej, modern classic, czy współczesnego minimalizmu. Wiele z nich jest także wyposażonych w dodatkowe przeszklenia, które pozwalają wyeksponować dekoracyjną zawartość i dzięki temu uczynić z na pozór zwykłego mebla, niezwykłą ozdobę każdego domowego wnętrza.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *