fbpx
Budowa domu

Domy nowoczesne czyli jakie?

• Zakładki: 23


Zyskują na popularności z każdym rokiem. Coraz więcej nowych domów jest budowanych właśnie w tym stylu. Ich inwestorzy cenią sobie je za wygląd, funkcjonalność i też oszczędności. Mowa oczywiście o nowoczesnych projektach domów, które sprzedają się coraz lepiej i widać ich coraz więcej na naszych ulicach. W naszym artykule wyjaśniamy jakie są zalety takich projektów w formie domów parterowych i piętrowych. Podpowiadamy kto jest też liderem tego rynku i oferuje kompleksowe wsparcie w takiej realizacji.

Zalety nowoczesnego domu parterowego

Wielu inwestorów marzy o tym by budowa nowego domu była szybka, prosta i tania. Idealnym rozwiązaniem są wtedy nowoczesne domy parterowe. Ich konstrukcja jest prosta i nie wymaga zastosowania drogich i rzadkich rozwiązań. To oszczędza oczywiście czas i środki. Nie musi wcale jednak oznaczać kompromisu z powierzchnią czy funkcjonalnością. Domy parterowe zbudowane na planie kwadratu czy prostokąta mogą mieć całkiem dużą powierzchnię użytkową. Jedynym ograniczeniem jest stosunek powierzchni bryły budynku do powierzchni działki. Pamiętajmy też o tym, iż zawsze pozostaje nam możliwość wykorzystania i adaptacji powierzchni poddasza. Nawet w najmniejszych powierzchniowo domach parterowych pozwala to wygospodarować przynajmniej jeden dodatkowy pokój.

Nowoczesne domy parterowe mają też zazwyczaj bardzo funkcjonalny układ powierzchni. Dobra aranżacja tarasów pozwala też osiągnąć efekt otwarcia domu na działkę i płynnego przejścia z salonu przez taras na trawnik i część rekreacyjną działki. To idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, ale też dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Zalety nowoczesnego domu piętrowego

Jeśli jednak zawsze marzyliśmy o domu z piętrem warto rozważyć projekt nowoczesnego domu piętrowego. Architektura takich budynków jest bardzo prosta a jednocześnie piękna i nowoczesna. Użyte materiały elewacyjne w jasnych i naturalnych kolorach podkreślają ten efekt. Dachy większości nowoczesnych domów piętrowych są płaskie. Daje to ciekawe możliwości zaaranżowania tarasu na piętrze i podkreślenia nowoczesne bryły budynku.

Domy piętrowe wcale nie muszą być też drogie w realizacji. Ich konstrukcja jest również prosta i bazuje na nowoczesnych, trwałych ale też tanich materiałach. Warto też pamiętać o tym, iż taka bryłą budynku jest bardzo stabilna, energooszczędna i odporna na ekstremalne warunki atmosferyczne, takie jak chociażby gwałtowne wichury. Pamiętajmy  o tym, że profesjonalny sprzedawca projektów powinien do każdego projektu domu przedstawić nam szacunkowy koszt realizacji oparty na aktualnych cenach materiałów budowlanych. To pozwoli ocenić czy dany projekt mieści się w naszym budżecie

New House – eksperci od projektów domów nowoczesnych

Jednym z liderów rynku budowy domów pod klucz jest firma New House. W swojej ofercie posiada ona wiele projektów domów nowoczesnych w wersji parterowej jak i z poddaszem. Ponadto zanim wybierzemy konkretny projekt,  możemy za pomocą specjalnego kalkulatora szacunkowo wycenić koszt realizacji, na bazie naszych ogólnych założeń co do projektu, jakiego szukamy. Warto też sprawdzić materiały z realizacji nowoczesnych projektów domów jakie udostępnia New House. Będzie to najlepszą rekomendacją jakości ich usług jak i kopalnią wiedzy o interesującym nas projekcie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *