fbpx
Budowa domu

Domy drewniane całoroczne – wszystko co musisz wiedzieć!

• Zakładki: 21


Jeszcze nie tak dawno temu szkieletowe domy drewniane kojarzyły się z domkami letniskowymi. Jednak już od dłuższego czasu można się spotkać z domami całorocznymi, budowanymi w technologii drewnianej.

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi aspektami, dlaczego budownictwo szkieletowe zyskuje na popularności. W tym artykule przedstawiamy również opinie o domach drewnianych całorocznych.

Domy drewniane całoroczne – zalety

Wśród zalet domów drewnianych całorocznych wymienia się:

  • mają bardzo dobre parametry cieplne, akustyczne oraz przeciwwilgociowe;
  • możliwość postawienia budynków niskoenergetycznych oraz domów pasywnych;
  • bardzo krótki czas budowy – w ciągu 3-4 miesięcy można wybudować dom gotowy do zamieszkania;
  • prace mogą być prowadzone przez cały rok, o każdej porze roku, ponieważ w tej technologii jest mało prac „mokrych”;
  • technologia ta pozwala na wznoszenie budynków w każdym praktycznie stylu, mogą to być m.in. tradycyjne dworki, chaty góralskie, wiejskie domy, a nawet nowoczesne domy w najnowocześniejszym stylu, np. z licznymi przeszkleniami;
  • charakteryzują się małymi obciążeniami konstrukcyjnymi, dzięki czemu nie wymagają dodatkowych wzmocnień konstrukcji.

Opinie o domach drewnianych całorocznych

Aby uzyskać podobne parametry cieplne w przypadku tradycyjnych, murowanych domów jednorodzinnych, potrzebne są znacznie większe nakłady pracy oraz dużo większe nakłady materiałowe i finansowe. Natomiast w przypadku drewnianych domów całorocznych, podobną charakterystykę uzyskuje się w dużo znacznie łatwiejszy, szybszy, mniej pracochłonny oraz mniej kosztowny sposób.

Pozytywne opinie o domach drewnianych całorocznych wiążą się również z tym, że budowa przebiega bez przestojów wynikających z nagłej zmiany warunków pogodowych. Współcześnie drewniane domy całoroczne mogą być naprawdę okazałymi budynkami, a wręcz wielkimi rezydencjami w stylu nowoczesnym.

Domy drewniane całoroczne – co jeszcze warto wiedzieć?

W przypadku domów drewnianych szkieletowych stosuje się zazwyczaj proste i ergonomiczne rozwiązania, czytelną konstrukcję w prostych rozstawach oraz przejrzystą bryłę. To w dużej mierze przekłada się na doskonałe parametry wytrzymałościowe tak, konstrukcyjne jak również dają odporność na nawet najbardziej niesprzyjające warunki zewnętrze. Dobrze wykonany szkieletowy dom drewniany spełnia wszelkie wymogi dla wygodnego oraz komfortowego użytkowania mieszkańców. To sprawia, że może być on użytkowany przez cały rok, bez względu na porę roku.

Ponadto całoroczne domy jednorodzinne wznoszone w technologii drewnianej charakteryzują się dokładnością wymiarową poszczególnych elementów takiego budynku. Montaż instalacji, a także układanie izolacji nie sprawiają żadnych problemów.

Gdy domy drewniane są optymalnie zabezpieczone, spełniają także nawet najbardziej rygorystyczne warunki ochrony przeciwpożarowej. W przypadku ogrzewania na paliwo stałe lub gazowe, powinno się postawić murowane kominy i murowaną kotłownię. W przypadku ogrzewania kominkiem, stosuje się obudowane wkłady z zabudową z płytek kamiennych lub klinkierowych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
57 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *