fbpx
Budowa domu

Domy drewniane całoroczne – wszystko co musisz o nich wiedzieć

• Zakładki: 13


Biorąc pod uwagę wszystkie opisane czynniki nie może dziwić fakt, że polscy klienci coraz częściej i coraz chętniej decydują się na drewniane domki całoroczne. Aby się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić liczbę działających obecnie na rynku producentów tego rodzaju konstrukcji.

Zdrowy mikroklimat

W związku z tym, że drewno ma zdolność do samoregulacji wilgotności, stwarza wewnątrz budynku specyficzny mikroklimat, którego nie można uzyskać w innych technologiach budowy. Każdy z nas z pewnością choć raz w życiu był w drewnianym domu i miał okazję poczuć, że w jego wnętrzu panuje inna, przyjemniejsza atmosfera.

Krótki czas budowy domów z drewna

Przewagą budowy domu drewnianego nad murowanym jest znacznie krótszy czas jego budowy, może on bowiem powstać nawet w 3 miesiące. Nie ma bowiem konieczności stosowania koniecznych w przypadku domów murowanych przerw technologicznych. Skrócenie czasu budowy ma nie tylko tę zaletę, że szybciej w nim zamieszkamy, ale także, że znacznie krócej będziemy musieli się w nią angażować.

Drewno to dobra izolacja cieplna

Dom drewniany ma bardzo dobrą izolację cieplną, dzięki czemu latem do jego wnętrza nie przenika gorące powietrze, a zimą kumuluje on ciepło wewnątrz pomieszczeń. Możemy więc zaoszczędzić na ogrzewaniu domu drewnianego, ponieważ ogrzewamy tylko powietrze wewnątrz niego, a nie tak jak w przypadku domu murowanego, także ściany.

Możliwość prowadzenia budowy domów z drewna przez cały rok

Poza pracami ziemnymi, związanymi z położeniem fundamentów, domy drewniane można budować przez cały rok, także zimą. Co prawda dostępne obecnie technologie umożliwiają także wykonywanie wielu prac związanych z budową domu murowanego zimą, ale zazwyczaj wiąże się to z zastosowaniem chemii, co podnosi koszty i często daje gorsze efekty.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *