Biorąc pod uwagę wszystkie opisane czynniki nie może dziwić fakt, że polscy klienci coraz częściej i coraz chętniej decydują się na drewniane domki całoroczne. Aby się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić liczbę działających obecnie na rynku producentów tego rodzaju konstrukcji.
Zdrowy mikroklimat
W związku z tym, że drewno ma zdolność do samoregulacji wilgotności, stwarza wewnątrz budynku specyficzny mikroklimat, którego nie można uzyskać w innych technologiach budowy. Każdy z nas z pewnością choć raz w życiu był w drewnianym domu i miał okazję poczuć, że w jego wnętrzu panuje inna, przyjemniejsza atmosfera.
Krótki czas budowy domów z drewna
Przewagą budowy domu drewnianego nad murowanym jest znacznie krótszy czas jego budowy, może on bowiem powstać nawet w 3 miesiące. Nie ma bowiem konieczności stosowania koniecznych w przypadku domów murowanych przerw technologicznych. Skrócenie czasu budowy ma nie tylko tę zaletę, że szybciej w nim zamieszkamy, ale także, że znacznie krócej będziemy musieli się w nią angażować.
Drewno to dobra izolacja cieplna
Dom drewniany ma bardzo dobrą izolację cieplną, dzięki czemu latem do jego wnętrza nie przenika gorące powietrze, a zimą kumuluje on ciepło wewnątrz pomieszczeń. Możemy więc zaoszczędzić na ogrzewaniu domu drewnianego, ponieważ ogrzewamy tylko powietrze wewnątrz niego, a nie tak jak w przypadku domu murowanego, także ściany.
Możliwość prowadzenia budowy domów z drewna przez cały rok
Poza pracami ziemnymi, związanymi z położeniem fundamentów, domy drewniane można budować przez cały rok, także zimą. Co prawda dostępne obecnie technologie umożliwiają także wykonywanie wielu prac związanych z budową domu murowanego zimą, ale zazwyczaj wiąże się to z zastosowaniem chemii, co podnosi koszty i często daje gorsze efekty.