fbpx
Ciekawe rozwiązania

Domofon bezprzewodowy – jaki wybrać do domu?

• Zakładki: 52


W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo jest kwestią priorytetową, szczególnie gdy chodzi o bezpieczeństwo najbliższych osób. Dlatego też tak ważny jest dobór odpowiednich urządzeń, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa. Poza systemami bezpieczeństwa takimi jak system monitoringu, alarmy itd., warto także zadbać o mniej oczywisty sposób zabezpieczenia domu, jakim jest domofon.

Dzięki domofonom ograniczamy kontakt z intruzami do minimum. Domofon zapewnia mieszkańcom domu dobrą komunikację głosową – a coraz częściej i wzrokową z osobami znajdującymi się przed drzwiami wejściowymi lub przed bramą. Na jakie parametry warto spojrzeć, wybierając domofon, by był on w pełni funkcjonalny?

Nowoczesny domofon bezprzewodowy GSM lub WiFi

W kwestii bezpieczeństwa nie warto iść na kompromis i stosować półśrodków. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór domofonu bezprzewodowego. Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania w porównaniu do domofonów przewodowych jest brak konieczności instalowania dodatkowych kabli, co mogło by być kłopotliwe, szczególnie w przypadku zamieszkałego już domu.

Domofony występują w wariancie analogowym i cyfrowym. Urządzenia analogowe mają dość ograniczone funkcje – można za ich pomocą komunikować się głosowo, otworzyć drzwi lub furtkę, jednak jakość rozmów bywa dość kiepskiej jakości. Wybierając domofon cyfrowy, możemy liczyć na znacznie większy zakres funkcji, a jakość rozmów jest zdecydowanie lepsza. Domofony bezprzewodowe GSM mogą być zarządzane za pomocą smartpfonu.

Trwałe i funkcjonalne domofony bezprzewodowe

Domofon – szczególnie zewnętrzna jednostka, narażony jest na szereg czynników atmosferycznych, które mogą mieć negatywny wpływ na jego trwałość. Nowoczesne domofony Beninca zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest odporna na korozję i działanie promieni słonecznych. Wiele modeli wyposażonych jest w kamerę i ekran, co umożliwia pełen podgląd.

Dzięki połączeniu domofonu ze smartfonem możesz z dowolnego miejsca na świecie sprawdzić, kto właśnie puka do Twoich drzwi. Co ważne – szczególnie dla osób, które sporo wyjeżdżają i boją się o bezpieczeństwo mienia – można nawiązać kontakt z rozmówcą, nawet gdy w rzeczywistości nie ma nas w domu. Funkcjonalne domofony umożliwiają nie tylko kontakt z osobą znajdującą się po drugiej stronie bramy, kontrolę dostępu do posesji i otwieranie drzwi. Nowoczesne domofony Beninca mogą także współpracować z innymi urządzeniami – na przykład bramą wjazdową czy szlabanem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
88 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *