fbpx
Aranżacja wnętrz

Dobieramy zasłony do sypialni

• Zakładki: 8


Jak dobrać zasłony do sypialni? Kolor i wzór to najważniejsze kryteria wyboru. W końcu chodzi o to, by były dopasowanym elementem dekoracyjnym. Warto jednak mieć również na uwadze to, że zasłony mogą pełnić także praktyczną funkcję – na przykład zaciemniającą. Jaki kolor zasłon do małej i dużej sypialni sprawdzi się najlepiej? O czym jeszcze warto pamiętać? Podpowiadamy!

Zasłony do sypialni mogą wydawać się niewiele znaczącym elementem, jednak praktyka pokazuje, że w dużym stopniu wpływają na charakter wnętrza. Jak dobrać zasłony do wnętrza? O czym pamiętać?

Styl sypialni 

Zasłony potraktuj tak samo, jak każdy inny element dekoracyjny, który wprowadzasz do wnętrza. Powinny więc być dopasowane przede wszystkim do stylu sypialni – zarówno pod względem kolorystyki, jak i wzornictwa.

Wymiary i kształt okien

Od tego, czy okna w sypialni są pojedyncze, podwójne czy z oknem balkonowym, zależy przede wszystkim długość firan i zasłon. W oknach bez balkonu możesz zawiesić krótkie firany i zasłony, jednak jeśli są one razem z oknem balkonowym, to zdecydowanie lepiej wyglądać będą długie firany i zasłony.

Poziom nasłonecznienia

Jeśli okna sypialni są od wschodu bądź w bliskim sąsiedztwie znajdują się latarnie uliczne albo domy, warto rozważyć zakup zasłon zaciemniających. Dzięki temu światła nie będą wpadać przez okna do sypialni i zakłócać wypoczynku.

Wielkość sypialni

Zasada dopasowywania kolorów i materiałów do wielkości pomieszczenia ma zastosowanie również w przypadku zasłon. Im większa i bardziej przestronna sypialnia, tym większa swoboda – bo nawet grube, ciężkie i ciemne zasłony nie zmniejszą optycznie powierzchni i jej nie przytłoczą. W niewielkiej sypialni lepiej postawić na lekkie materiały i jasne kolory.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
65 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *