fbpx
Instalacje

Do czego służą rury nacinane i jak wybrać rurę do przydomowych oczyszczalni ścieków? Odpowiada Plastmetix

• Zakładki: 13


Rury nacinane drenażowe to akcesoria wykorzystywane w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Na czym polega ich funkcja? Jak wybrać najlepsze? Na te pytania odpowiedzieliśmy w artykule, posiłkując się wiedzą polskich specjalistów z firmy Plastmetix. Koniecznie przeczytaj informacje, by wykonać wydajną i trwałą instalację w przydomowej oczyszczalni ścieków.

Czym są rury nacinane drenażowe?

Rury nacinane do przydomowych oczyszczalni ścieków, zwane także rurami nacinanymi drenażowymi, to długie rury – nierzadko docinane zgodnie z potrzebą klienta – mające za zadanie odprowadzać wodę z przydomowej oczyszczalni ścieków. Cechuje je mocna i trwała budowa – wykonanie z polichlorku winylu (PVC). Rury nacinane kończą się kielichem, do którego niezbędne jest dokupienie uszczelki.

Po co nacięcia w rurach drenażowych?

Nie bez powodu rury drenażowe do przydomowych oczyszczalni ścieków posiadają liczne nacięcia. Jak podaje firma Plastmetix, chodzi o łatwe i skuteczne rozsączanie wody – a dokładnie ścieków bytowych – odprowadzanej z oczyszczalni ekologicznych i biologicznych. Za pomocą rur nacinanych można też prawidłowo odprowadzać deszczówkę.

Jak wybrać rury drenażowe nacinane?

Aby zamówić rury nacinane o wysokiej funkcjonalności i długotrwałej żywotności, trzeba wziąć pod uwagę materiał wykonania, grubość ścian, szerokość i długość rur drenażowych, a także technologie nacinania i łączenia systemów. Najwyższą jakość znajdziesz w asortymencie firmy Plastmetix – na jej stronie zapoznasz się z rysunkami technicznymi i realnymi zdjęciami produktów, dzięki czemu nie będziesz zamawiał rur w ciemno.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *