fbpx
Budowa domu

Dlaczego warto zdecydować się na pustaki szalunkowe?

• Zakładki: 15


Szalunek stanowi podstawę do stworzenia fundamentów budynku, stropów, a także schodów. Ten bazowy element powinien odznaczać się dużą trwałością – to na nim będzie spoczywać ciężar budynku. Najczęściej szalunki budowane były z desek (stąd ich nazwa: szalunki deskowe), następnie tego typu szalunki wypełniane są betonem. Jest to metoda sprawdzona, jednak dość czasochłonna. Dlatego aktualnie na popularności zyskują pustaki szalunkowe. Dowiedz się, jakie są zalety tego rozwiązania i dlaczego warto zastosować je w przypadku budynku mieszkalnego.

Jakie są zalety pustaków szalunkowych? 

Pustaki szalunkowe dostępne są także pod nazwą pusta zalewowy i pustak zasypowy. Doskonale sprawdzają się przy budowaniu ścian piwnicznych i fundamentowych. Ten rodzaj pustaków zaliczamy do szalunków traconych, które wciąż zyskują na popularności. Największą zaletą szalunków traconych, a co za tym idzie, również pustaków szalunkowych, jest ich łatwy i szybki montaż. Czas wykonania fundamentów przy użyciu pustaków szalunkowych znacznie się skraca, a koszt – wyraźnie zmniejsza. 

Niska waga pustaków sprawia, że łatwo je przenieść na terenie budowy, co wpływa także na skrócenie czasu prac. Pustaki mają specyficzny kształt, co umożliwia ich dopasowanie na zasadzie pióro-wpust. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BUDMATER

Foto: Schutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *