fbpx
Aranżacja wnętrz

Dlaczego warto zdecydować się na meble akrylowe?

• Zakładki: 5


Jeśli szukasz sposobu na wprowadzanie do wnętrza elegancji i nowoczesności przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności pomieszczenia, z pomocą przyjdą meble akrylowe – przezroczyste i barwione. Choć nie jest to rozwiązanie pozbawione wad (a które jest?), liczba zalet, korzyści płynących z posiadania tego typu mebli, może skłonić cię do ich zakupu.

Akryl to uproszona nazwa polimetakrylanu metylu. Jest to materiał polimerowy, tworzywo sztuczne o bardzo dużej plastyczności, jeden z popularnych surowców w wielu gałęziach przemysłu. Akryl znany jest również jako PMMA lub pleksi.

Zalety mebli akrylowych

  • Znakomicie odnajdują się w każdej przestrzeni. Przezroczysty akryl to tworzywo termoplastyczne o wyglądzie szkła, ale dużo większej trwałości. Materiał jest 16 razy bardziej odporny na uderzenia niż szkło.
  • Meble wykonane z akrylu są lekkie, więc jakakolwiek zmiana aranżacji przebiegnie bezproblemowo.
  • Jest to rozwiązanie polecane alergikom. Meble z akrylu są antybakteryjne.  Akryl ma w swej strukturze jony srebra, hamujące rozwój bakterii i drobnoustrojów.
  • Powierzchnie akrylowe są odporne na odbarwienie pod wpływem rdzy. Są również o wiele łatwiejsze do naprawy niż szkło. Jeśli pojawią się zarysowania, wystarczy wypolerować powierzchnię specjalnym mleczkiem, pamiętając o tym, że nie wolno jej szorować.
  • Meble nie ulegają oksydacji – oznacza to, że z czasem powierzchnia akrylu nie zmieni koloru.
  • Akryl jest odporny na działanie wysokiej temperatury.
  • Meble akrylowe są łatwe w utrzymaniu w czystości. Wystarczy przetrzeć je ściereczką z mikrofibry namoczoną w płynie do czyszczenia. Można również używać preparatu do czyszczenia szkła.
  • Oferują wysoką jakość za przystępną cenę.

3 sposoby na wykorzystanie mebli akrylowych w aranżacji wnętrz

Wpuść więcej światła

Przezroczyste meble akrylowe sprawiają, że przestrzeń wydaje się jaśniejsza, lżejsza i bardziej otwarta. Akrylowe meble znakomicie sprawdzą się w ciemnych pomieszczeniach. Akryl w przeciwieństwie do ciemnych mebli nie pochłania światła, lecz je przepuszcza. Dla wzmocnienia efektu połącz meble akrylowe z jasnymi kolorami.

Spraw, by przestrzeń wydawała się większa

Jasne kolory sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa. Choć meble wykonane z tego materiału są w pełni funkcjonalne, nie przytłaczają aranżacji. Sprawiają, że przestrzeń wydaje się bardziej otwarta, bo nic nie stoi  na linii wzroku.

3. Dodaj blasku

Powierzchnia akrylowych mebli odbija światło, więc mamy do czynienia z materiałem bardzo subtelnym i przez to eleganckim. Materiał jest używany do produkcji sztucznych kryształów do żyrandoli, a także gałek do kredensów i toaletek.

M.Ś.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *