fbpx
Ciekawe rozwiązania

Pożegnajmy plastik, powitajmy opakowania papierowe!

• Zakładki: 91


Opakowania towarzyszą nam na każdym kroku. Robiąc zakupy w osiedlowym sklepie spożywczym, produkty pakujemy zwykle do foliowych torebek. W większości butików sprzedawcy wręczają nam zakupioną odzież w firmowych reklamówkach z logo sklepu. Opakowania przede wszystkim chronią towary podczas transportowania ich w inne miejsce. Są nam niezbędne, ale często stanowią szkodę dla środowiska. Czy warto zamienić je na opakowania papierowe?

Nowy trend na rynku, czyli po co nam opakowania papierowe?

Ekologiczne rozwiązania na dobre zadomowiły się w każdej sferze życia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera mniej szkodliwe dla środowiska torby wykonane z papieru i innych biodegradowalnych materiałów. Może to być także szkło lub biopolimery. W ten sposób powstają pudełka, kubeczki, tacki, talerzyki i różnego rodzaju pojemniki, które są łatwe w recyklingu lub w krótkim czasie ulegają biodegradacji. Mimo że wyglądem niekoniecznie różnią się od pojemników z wszechobecnego szkodliwego plastiku, zdecydowanie wyróżnia je odnawialność.

Zalety opakowań z papieru

Jednorazowe opakowania papierowe to odpowiedź na ocean plastiku, który od dawna zalewa nas ze wszystkich stron. Jeśli istnieje możliwość produkowania opakowań, które nie będą działać na szkodę środowiska, to nie można z takiego rozwiązania nie skorzystać. Mowa nie tylko o papierowych torbach, bo tego typu wyroby mają wszechstronne zastosowanie. Dodatkowo eko opakowania są całkowicie bezpieczne w kontakcie z żywnością. Wbrew pozorom naczynia z biodegradowalnych materiałów nie są drogie, a to kolejna zaleta za ich wykorzystywaniem. Z całą pewnością klienci docenią fakt używania opakowań ekologicznych, a firmę będą postrzegać jako przyjazną środowisku i odpowiedzialną.

Gdzie kupować papierowe artykuły do pakowania?

Obecnie nie brakuje firm, które zajmują się sprzedażą toreb papierowych i innych opakowań jednorazowych. Żeby nie przepłacać, warto w takie produkty zaopatrywać się bezpośrednio u producentów. Takie firmy realizują zamówienia dla tysięcy klientów, więc mają doświadczenie w produkcji tanich, ale wytrzymałych opakowań. Możliwość zamówienia dużej liczby toreb za jednym razem na pewno zainteresuje niejednego przedsiębiorcę. Zdarza się, że przy większych zamówieniach producenci oferują atrakcyjne rabaty.

Nierzadko wymiana plastikowych opakowań na papierowe niesie za sobą o wiele większe korzyści niż jedynie oszczędność. Fakt mniejszej szkodliwości dla środowiska powinien przekonać każdego, kto nadal się waha.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Opak-Fol.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
91 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *