fbpx
Ekologia OZE

Dlaczego warto zainstalować rekuperację w domu w Piasecznie?

• Zakładki: 51


Marzenia o nowym domu to inwestycja długoterminowa. Od chwili, kiedy taka myśl przyjdzie nam do głowy po raz pierwszy, do przekręcania klucza w drzwiach zwykle mija kilka lat. Jeśli jednak Ty również chciałbyś kiedyś zamieszkać w wymarzonych „czterech ścianach”, warto już dziś rozpocząć planowanie. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie do budowy domu rozwiązań ekologicznych. Nie powinno wśród nich zabraknąć instalacji paneli fotowoltaicznych ani zbiornika na deszczówkę. Możesz jednak pójść o krok dalej i postawić na ekologiczną wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji w Piasecznie lub innym punkcie Polski wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie i kondycję natury. Sprawdź, dlaczego warto się na to zdecydować.

Montaż rekuperacji Piaseczno – cisza i spokój

Listę zalet wynikających z instalacji rekuperacji w domu warto rozpocząć od komfortu psychicznego jej użytkowników. Elementami tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej są różnego rodzaju kratki montowane w ścianach. To przez nie do wnętrza domu dostaje się świeże powietrze. Rozwiązanie mogłoby się wydawać warte uwagi, jednak w rzeczywistości posiada ono jeden istotny minus. Mowa o stosunkowo wysokim poziomie głośności funkcjonowania wentylacji grawitacyjnej. Ten problem eliminuje montaż rekuperacji.

Wykorzystując różnicę temperatur i ciśnienia, rekuperacja nie tylko generuje znacznie mniej hałasu, ale też dodatkowo chroni mieszkańców domu przed dopływem zakłóceń z zewnątrz. Właśnie taka właściwość sprawia, że instalacja rekuperacji będzie doskonałym pomysłem w domach zlokalizowanych blisko ruchliwych ulic czy autostrad.

Instalacja rekuperacji w domu w Piasecznie – widoczne oszczędności

Z kolejnej zalety instalacji rekuperacji w domu ucieszą się z pewnością wszyscy, którzy chcieliby oszczędzić. Możliwość odzyskania ciepła z zanieczyszczonego przez domowników powietrza to jedno z najbardziej nowatorskich rozwiązań dotyczących rekuperacji.

Mimo wydatków poniesionych w związku z instalacją systemu rekuperacji, w rzeczywistości taka decyzja umożliwia zmniejszenie kosztów codziennego życia. Szczelność stolarki okiennej i drzwiowej w oczywisty sposób przyczynia się do obniżenia rachunków za prąd i ogrzewanie. W jeszcze większym stopniu wpływa na to jednak brak konieczności wychładzania domu podczas wietrzenia. W ten sposób można zadbać o oszczędności w skali od 30 do nawet 50% w stosunku do pierwotnych rachunków. Tak zmiana z pewnością nie pozostanie niezauważona przez domowników decydujących o comiesięcznym budżecie.

Wybierz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Zaufaj specjalistom

Jeśli zależy Ci na instalacji rozwiązania, o którym nie będziesz musiał na co dzień pamiętać, montaż rekuperacji to doskonały pomysł. Wszystkim zajmą się specjaliści, którzy zamontują czujniki w wybranych pomieszczeniach. W ten sposób zyskasz kontrolę nad poziomem wilgotności w domu, ale nie będziesz się musiał martwić o jakąkolwiek regulację. Wystarczy, że odpowiednio wcześnie umówisz regularny przegląd, a profesjonaliści w swoim fachu zajmą się konserwacją i instalacją rekuperacji w Piasecznie.

Rekuperacja Piaseczno – inwestycja na dziesiątki lat

Co ważne, decydując się na montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, wiesz, że inwestujesz na wiele lat. Właśnie dlatego tak istotny jest poziom bezpieczeństwa, który zapewnia instalacja. Odpowiednio często wymieniane filtry zagwarantują ciągłą wymianę brudnego powietrza na świeże, chroniąc w ten sposób mieszkańców domu przed alergiami i złym samopoczuciem.

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Rekuperacji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *