fbpx
Wnętrza

Dlaczego warto wybrać obrotowy fotel do biurka?

• Zakładki: 10


Wbrew pozorom nie wszystkie fotele do biurka to modele obrotowe i na kółkach. Niektórzy siedzą na klasycznych krzesłach, inni na fotelach obrotowych, ale bez kółek. Przeczytaj, dlaczego warto wybrać model wyposażony jednocześnie w funkcję obrotu i kółka!

Fotel obrotowy – zalety

Podstawową zaletą modelu obrotowego jest fakt, iż tego rodzaju fotel do biurka zapewnia o wiele większą swobodę niż klasyczne krzesło. Aby sięgnąć po coś do szafki bądź szuflady, nie trzeba zmieniać wygodnej pozycji ciała. Łatwo obrócić się w stronę osoby, która zaczyna coś mówić. Jeżeli zdarza Ci się jeść przy biurku, dzięki obrotowi możesz odsunąć się od laptopa.

Warto pamiętać, że obrotowe siedzisko zazwyczaj idzie w parze z innymi zaletami foteli do biurka. Wśród największych warto wymienić odchylane oparcie (pozwala na zrelaksowanie się bądź dopasowanie stopnia odchylenia do własnych preferencji), przechył boczny, regulacja siły oporu (nacisku, przy którym oparcie się wychyla), system tilt (do odprężającego bujania się w fotelu).

Fotel na kółkach – zalety

Kółka zamontowane w fotelu do biurka jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność i ergonomię. Nie trzeba wstawać z siedziska, by sięgnąć po coś znajdującego się w szafce po drugiej stronie pokoju. W biurze można podjechać do współpracownika, by o coś zapytać. Dzięki kółkom łatwiej też dopasować się do biurka – bardziej wsunąć pod blat lub wysunąć. Pamiętaj tylko, by wybrać właściwy materiał kółek. Jeśli masz panele, wybierz wersję kauczukową.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Mirat.eu.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *