fbpx
Meble

Dlaczego warto wybrać łóżko drewniane

• Zakładki: 15


3 powody, by kupić łóżko drewniane

Myślisz o zakupie nowego łóżka? Nie wiesz, na jaki mebel się zdecydować? Czy postawić na proste, tradycyjne łóżka z drewna sosnowego, czy może na łóżka tapicerowane lub metalowe? Mamy nadzieję, że w tym artykule uda nam się Cię przekonać, że łóżko drewniane to dobry wybór.

  • Solidne łóżko z litego drewna
  • Drewno sosnowe przyjazne alergikom
  • Rozmiary łóżek drewnianych

 Łóżka drewniane i ich niska cena

Wybór materiałów do produkcji łóżka ma olbrzymie znaczenie dla całego jego dalszego użytkowania. Łóżko powinno być solidne, wytrzymałe, a jednocześnie dobrze się prezentować. Wszystkie te warunki spełniają łóżka drewniane z sosny. Sosna to jeden z najpopularniejszych gatunków drzew rosnących w Polsce. Jest ono powszechnie wykorzystywane do produkcji mebli, w tym również łóżek. Meble drewniane w klasycznym, rustykalnym stylu to najczęściej meble sosnowe. Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie ma piękny, naturalny wygląd. Ewentualne sęki tylko dodają mu uroku, podobnie jak wyraźnie zarysowane słoje. Drewniane łóżko bardzo dobrze sprawdzi się w pokoju dzieci, dzielnie znosząc ich mniej lub bardziej wymyślne zabawy. Jest to także odpowiedni wybór dla tych, którzy chcą kupić łóżka małżeńskie. Niekoniecznie musi to być bogato tapicerowane łóżko z zagłówkiem. Łóżka drewniane także świetnie spełniają się w tej roli, będąc przy tym wyraźnie tańsze od innych. Przystępna cena jest wynikiem tego, że sosna jest rodzimym gatunkiem drzewa, którego pozyskanie jest tańsze od innych gatunków.

Łóżko drewniane jest ekologiczne i naturalne

Z roku na rok przybywa osób cierpiących na alergię. Uczulać mogą nie tylko rośliny i pyłki, ale również substancje syntetyczne, takie jak kleje czy tworzywa sztuczne. Bardzo często właśnie nimi tapicerowane są klasyczne łóżka z zagłówkiem. Jeśli ze względów zdrowotnych musisz otaczać się przedmiotami pochodzenia naturalnego, to łóżko sosnowe BERKE jest właściwym wyborem. Lakierowane wodnymi lakierami jest bezpieczne dla zdrowia, pozbawione zapachu, a jednocześnie doskonale chronione i łatwe do czyszczenia. Drewniane łóżka powstają w Polsce, co także świadczy o ich wysokiej jakości i bardzo dobrym spasowaniu elementów. To z kolei ma duże znaczenie dla bezpiecznego używania. Drewno niezbędne do wyprodukowania mebli pochodzi z polskich lasów gospodarczych, wobec których prowadzona jest zrównoważona polityka wykorzystania zasobów. Nie trzeba zatem obawiać się tego, że kupując łóżka dębowe, przyczyniamy się do zmniejszenia ilości drzew w Polsce. W miejsce każdego wyciętego drzewa sadzone są 3 kolejne.

Łóżko drewniane sosnowe dostępne we wszystkich rozmiarach

Interesują cię duże łóżka drewniane małżeńskie lub mniejsze łóżko jednoosobowe do pokoju dziecięcego? Umiejętnie wybrany rozmiar łóżka ma wielkie znaczenie dla dalszego komfortowego korzystania z niego. Nie wiesz, na jaki rozmiar się zdecydować? Oto nasze wskazówki.

Sprawdź nasze łóżka w różnych rozmiarach:

  • 1-osobowe łóżka sosnowe — najczęściej występują w rozmiarze 90×200 cm
  • 2-osobowe łóżko małżeńskie — dostępne w szerokości 140, 160, 180, 200 i 220 cm.

Urządzając sypialnię małżeńską o dużych rozmiarach, warto zdecydować się na łóżko wykonane z drewna, w rozmiarze king size, czyli 200 lub 220 cm szerokości. Będzie ono nie tylko wygodne, ale również posłuży przez długie lata. Rodzaj drewna zastosowany do ich produkcji jest gwarantem niezawodności i solidności nawet w najbardziej wymagających warunkach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *