fbpx
Budowa domu

Dlaczego warto wybrać bramy panelowe?

• Zakładki: 15


Bramy panelowe są doskonałym uzupełnieniem ogrodzenia panelowego. Są minimalistyczne, a przy tym nowoczesne. Dlaczego warto wybierać takie rozwiązanie i co warto o nim wiedzieć? Czy bramy panelowe można dobrać do koloru ogrodzenia i elewacji.

Dlaczego bramy panelowe to dobry wybór? 

Wybierając bramy panelowe macie pewność wytrzymałości konstrukcji, wszak wykonana jest ze stali ocynkowanej. Można ją świetnie dopasować do ogrodzenia panelowego, tak by stanowiła z nim jedną całość i stanowiła świetne zabezpieczenie danej posesji. Bramy panelowe mają sztywną konstrukcję, która zapewnia ich trwałość. Do tego taką bramę łatwo się montuje. Warto wiedzieć, że szerokość funkcjonalnej bramy powinna wynosić 4 metry. Bramy stalowe ocynkowane wykonane z paneli mogą mieć różnorodne wykończenie. Do wyboru są nie tylko bramy czarne, ale i brązowe, grafitowe lub zielone. Dzięki temu można je łatwiej dopasować do elewacji, ogrodzenia na zasadzie monochromatyzmu lub kontrastu. Brama dwuskrzydłowa jest optymalnym rozwiązaniem. Można wybrać bramę z ryglem i zasuwą albo zdecydować się na bramę wyposażoną w zamek. Bramy można zakupić w zestawie z furtką i ryglami, a nawet słupami. 

Bramy panelowe – co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? 

Brama panelowa może powstać z paneli ogrodzeniowych 2D lub 3D. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z szerszymi prętami, a w drugim z przetłoczeniami, które zapewniają większą sztywność. Warto podkreślić, że taka brama dobrze komponuje się nie tylko z ogrodzeniem panelowym, ale i gabionowym, a nawet betonowym. To nowoczesne rozwiązanie do grodzenia posesji prywatnych, ale i firm. Brama panelowa może być także wyposażona w system automatycznego otwierania. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producentem ogrodzeń.      

Fot. Shutterstock    

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
7 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *