fbpx
Różne

Dlaczego warto przeprowadzić się do domu jednorodzinnego?

• Zakładki: 37


Pandemia COVID-19 wpłynęła na upodobania Polaków odnośnie miejsca zamieszkania. Obecnie coraz więcej osób planuje zamianę mieszkania na dom jednorodzinny. Z czego to wynika? Dlaczego warto przeprowadzić się do domu jednorodzinnego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Dlaczego warto zamienić mieszkanie na dom jednorodzinny?

Decydując się na zamianę mieszkania na dom z reguły uzyskujemy zdecydowanie większą przestrzeń, w zamian za trochę gorszą lokalizację. Oczywiście w tej kwestii również można pójść na kompromis kupując dom w mieście, czego przykładem może być osiedle domy na Górze Borkowskiej przy ulicy Baśniowej w Krakowie. W takim przypadku nadal mieszkamy w granicach miasta, a co za tym idzie nie musimy daleko dojeżdżać. Atutem jest jednak przede wszystkim funkcjonalność budynku wynikająca przede wszystkim z większej powierzchni. Komfort życia jest więc zdecydowanie wyższy, nie tylko jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie, ale również przyjmowanie gości, czy ogólnie pojętą prywatność.

Domy miejskie – własny ogród i poczucie niezależności

Zaletą domów jednorodzinnych jest z pewnością własny ogród, który można zaaranżować według idealnego pomysłu. Podkreślić należy również fakt, że odpowiednio urządzony taras stanowi idealne połączenie domu z ogrodem, które w sezonie letnim można traktować nawet jako dodatkowe pomieszczenie. W ogrodzie można natomiast urządzać imprezy, przyjmować gości, czy relaksować się. Jest on również z pewnością marzeniem wielu majsterkowiczów i ogrodników amatorów, którzy mają wreszcie miejsce do realizowania swoich pasji. Na przykładzie wspomnianych domów na Górze Borkowskiej widać, że działka w tych przypadkach nie jest zbyt duża (wynosi 400 m²), ale mimo tego i tak daje dużo większe możliwości niż mieszkanie w bloku. Atutem w tym przypadku jest z pewnością również dużo większa prywatność, która wynika z faktu, że nie ma sąsiadów bezpośrednio za ścianą.

Kto najczęściej decyduje się na przeprowadzkę do domu jednorodzinnego?

Na zamianę mieszkania w bloku na dom jednorodzinny z pewnością najczęściej decydują się rodziny z dziećmi. Wynika to z faktu, że na większej powierzchni żyje im się zwyczajnie wygodniej. Kto jeszcze chętnie wyprowadza się do domu? Przede wszystkim pracownicy wyższego szczebla, dla których zakup domu jednorodzinnego jest oznaką prestiżu, a także pozwala przyjmować gości i urządzać większe przyjęcia.

Podsumowując należy stwierdzić, że za przeprowadzką do domu jednorodzinnego w mieście przemawia wiele kwestii. Oczywiście decydując się na taki krok należy postawić na sprawdzonego wykonawcę, czego przykładem może być firma Domy Miejskie, przy współpracy z którą powstał niniejszy artykuł.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
84 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *