fbpx
Kuchnia

Dlaczego warto postawić na kuchnię w stylu art deco? Wyjaśniamy

• Zakładki: 12


Pomysł na kuchnię w stylu Art Deco to niełatwe wyzwanie, ale warto o nią zawalczyć. Gwarantuje uniwersalną, ponadczasową elegancję niezależnie od zmian mody na aranżacje wnętrz. Jest to styl ekskluzywny i, co trzeba przyznać, kosztowny ze względu na używane materiały, które stanowią jedną z jego najważniejszych cech.

Kuchnia art deco – najważniejsze kwestie

Pomysł na kuchnię Art Deco zakłada wykorzystanie drogich naturalnych materiałów typu egzotyczne drewno czy kamień oraz nowoczesnych materiałów dekoratorskich o wysublimowanym, nawiązującym do epoki wyglądzie. Warto mieć na uwadze, że zachowanie rygorów stylu wymaga często pomocy ekspertów, architektów i projektantów wnętrz. Dążenie do klasycyzmu i utrzymanie tak charakterystycznej dla Art Deco symetrii jest w wielu wnętrzach wyzwaniem, dlatego właściciele urządzanej kuchni nie powinni zwlekać z wyjaśnianiem wątpliwości.

Kuchnie w stylu art deco – ciekawe inspiracje

Rozpoczynając od podłogi należy pamiętać, aby użyć najlepszego dostępnego w danym momencie materiału. Dosłowna inspiracja Art Deco to podłoga drewniana, kamienna lub ceramiczna, korzystano z np. z jasnego drewna. Dawnej niezwykle charakterystyczne były mozaiki, stylizowane czasem na antyczne. Bardzo często, jako motyw przewodni, używana była symetria, niezależnie czy we wzorach parkietów czy w wykończeniach. Obecnie stosuje się podłogi ciemne i jednolite, często z desek jednolamelowych, zręcznie imitujących podłogę litą.

Kuchnie art deco – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Styl nie jest jednak absolutnie przeładowany – ściany, czyli tło projektu, pozostają na drugim planie. Biele, beże, błękity, geometryczne figury czy, dla odważniejszych, wzory kwiatowe uspokoją i zrównoważą nasz pomysł na kuchnię. Konsultując się z projektantem wnętrz, przy dobrym doświetleniu i wystarczającej powierzchni pomieszczenia można wziąć pod uwagę nawet fornir na ścianach.

Współczesna inspiracja stylem Art Deco to wykorzystanie ciemnych podłóg, nierdzewna stal, białe, szare lub czarne powierzchnie o wysokim połysku a także oczywiście drewniane powierzchnie z luksusowego, często egzotycznego, materiału. Pomysł na kuchnię o takiej stylizacji to także granitowe lub marmurowe blaty kuchenne.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *