fbpx
Budowa domu

Czy warto zdecydować się na rekuperację w domu?

• Zakładki: 34


Wentylacja w domu to jedna z ważniejszych instalacji – doprowadza do budynku powietrze, którego jakość ma realny wpływ na zdrowie mieszkańców. Co ciekawe, to właśnie wykonanie tej instalacji jest najczęściej wykonywane „po kosztach”. Dowiedz się dlaczego nie warto oszczędzać na wentylacji i najlepiej wybrać rekuperację. 

Jakie są skutki braku odpowiedniej wentylacji w domu?

Mieszkając w domu, podczas gotowania, prania, czy innych prac domowych wytwarza się para wodna. Oddychając wytwarzamy CO2. Są to naturalne procesy, z którymi prawidłowo działająca wentylacja w pełni sobie poradzi. Jeżeli jednak cykl wymiany powietrza jest zaburzony, wówczas możemy mieć do czynienia ze zbyt wysokim stężeniem CO2 i wilgotności powietrza, a także osiadaniem wilgoci na oknach i meblach. Mieszkańcy źle wietrzonego domu mogą uskarżać się na zmęczenie, bóle głowy, problemy z koncentracją. 

Nowoczesna wentylacja – rekuperacja w Twoim domu

Aktualnie za najbardziej wydajną i zalecaną wentylację uważa się rekuperację. Jest to system mechanicznej wentylacji z wymiennikiem ciepła. Instalacja reguluje wymianę powietrza w pomieszczeniach przez całą dobę. Dzięki wymiennikowi ciepła możliwe jest odzyskanie energii cieplnej z zużytego powietrza i przekazanie jej świeżemu powietrzu. To pozwala na znaczne zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego budynku. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Eko-Klimat.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *