fbpx
Majsterkowanie i remonty

Czy warto kupić szlifierkę kątową z regulacją obrotów?

• Zakładki: 31


Przy zakupie nowej szlifierki kątowej klienci muszą zwrócić uwagę na wiele różnych parametrów, co czasami utrudnia wybór idealnego sprzętu. W końcu nie każdy zna się na elektronarzędziach, a ceny takiego sprzętu są bardzo zróżnicowane. Na co należy więc zwrócić uwagę, aby uniknąć nietrafionych zakupów, a jednocześnie zyskać sprzęt, który posłuży przez długi czas i sprawdzi się przy różnych pracach? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

  1. Do czego się przydaje szlifierka kątowa z regulacją obrotów?
  2. Cięcie materiałów metalowych z wykorzystaniem szlifierki
  3. Dlaczego modele z regulacją obrotów są lepsze?
  4. Tania i wydajna szlifierka kątowa

Przyjmuje się, że kluczowym parametrem szlifierek kątowych jest prędkość obrotowa. Jeżeli parametr ten będzie na wysokich poziomach, to praca z takim elektronarzędziem będzie przebiegała bardziej komfortowo, a obróbka różnego rodzaju materiałów stanie się efektywniejsza. Czasami jednak pojawia się konieczność przeprowadzenia prac z mniej trwałymi materiałami, gdzie korzystanie z wysokiej prędkości zdecydowanie nie będzie dobrym pomysłem. Właśnie w takich sytuacjach kluczowe znaczenie ma wspomniana regulacja obrotów. Kupując szlifierkę oraz inne dowolne elektronarzędzia trzeba również przemyśleć, czy będą one wykorzystywane do sporadycznie przeprowadzanych prac w przydomowym garażu, czy też wykorzystywane na co dzień w pracy zawodowej.

Do czego się przydaje szlifierka kątowa z regulacją obrotów?

Szlifierki kątowe można śmiało zaliczyć do najbardziej uniwersalnych i przydatnych narzędzi, które powinny się znaleźć w każdym garażu. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo można sobie podnieść komfort pracy, jeżeli wybierze się odpowiedni produkt. Dodatkowo wystarczy przestrzegać podstawowych zaleceń, aby bezpieczeństwo pracy ze szlifierką było zawsze na wysokim poziomie. Przede wszystkim nie powinno się demontować takich elementów jak wbudowane zabezpieczenie, a przed rozpoczęciem prac należy pamiętać o założeniu dobrych okularów ochronnych. Warto również unikać trzymania w ręce elementów, które chce się podszlifować lub przeciąć.

W zależności od tego, jaka średnica tarczy oraz jej rodzaj zostaną zastosowane, szlifierka przyda się do cięcia, szlifowania oraz innej obróbki i wykańczania różnych elementów. To sprawia, że jedna szlifierka może być wykorzystywana do cięcia metalu, betonu, drewna, kamienia lub po prostu do wyrównywania nierówności.

Cięcie materiałów metalowych z wykorzystaniem szlifierki

Jeżeli ktoś planuje korzystać z elektronarzędzia do cięcia, to trzeba pamiętać, że ta funkcja wymaga zastosowania odpowiedniego produktu w postaci porządnych tarcz. Te na szczęście można bez problemu znaleźć w wielu sklepach. Odpowiedź na pytanie, jaka szlifierka kątowa zależy w dużej mierze od tego, czy ktoś chce sporadycznie przeprowadzać ścieranie lub przecinanie, czy będzie regularnie wykonywał szczotkowanie materiałów metalowych. Na użytek prywatny w zupełności wystarczy tańsza szlifierka kątowa z regulacją obrotów, jednak do profesjonalnych zastosowań lepiej postawić na produkty z wyższej półki.

Okazuje się jednak, że można kupić model, który pomimo niskiej ceny oferuje wysoką żywotność silnika, a w razie jakichkolwiek problemów klienci mogą skorzystać z gwarancji producenta. Ta szlifierka kątowa z regulacją obrotów oferuje moc 750 W i można jej używać z tarczami o średnicy 125 mm. Pozwala to uzyskać bardzo dużą prędkość, która wynosi nawet 12 000 obrotów na minutę. W celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa osobom, które będą korzystały z tego elektronarzędzia, producent wyposażył je w specjalny dwustopniowy przycisk. Takie rozwiązanie pozwala wyeliminować przypadkowe włączenie szlifierki. Klienci, którzy mieli okazję korzystać z tego elektro narzędzia, chwalą sobie również ergonomiczny kształt i niewielką wagę. Zwiększa to komfort podczas pracy, a w razie potrzeby można korzystać ze szlifierki nawet jedną ręką.

Dlaczego modele z regulacją obrotów są lepsze?

Regulacja obrotów szlifierki pozwala w razie potrzeby obniżyć prędkość szlifowania lub cięcia. Praca na takich ustawieniach zajmie co prawda więcej czasu, ale jednocześnie będzie można uzyskać dużo większą precyzję. Docenią to przede wszystkim osoby, które sporadycznie korzystają ze szlifierki kątowej i nie mają dużego doświadczenia w jej używaniu. Jeżeli jednak ktoś będzie przez długi czas korzystał ze szlifierki na obniżonych obrotach, to powinien pamiętać o zrobieniu przerwy. Wynika to z tego, że przy wolniejszych prędkościach występuje gorsze chłodzenie silnika. 

Tania i wydajna szlifierka kątowa

Opisywana szlifierka sprawi, że wykonywanie przydomowych prac stanie się łatwiejsze, a w razie potrzeby pozwoli zrealizować również bardziej skomplikowane zadania. Pomimo bardzo konkurencyjnej ceny (nowa szlifierka kątowa 750W wyposażona w regulację obrotów) kosztuje niecałe 240 złotych, jest to niezawodny sprzęt, który idealnie uzupełni posiadany zestaw elektronarzędzi. Więcej informacji na temat szlifierki można znaleźć w instrukcji dołączonej do opakowania.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
361 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *