fbpx
Wentylacja i rekuperacja

Czy rekuperacja sprawdzi się w domu alergika?

• Zakładki: 46


Wiosna to pora roku, podczas której wszystko budzi się do życia. Dla wielu z nas kojarzy się bardzo pozytywnie – świeże listki na drzewach dodają energii, a dłuższe dni pozwalają na spacery i aktywność poza domem. Niestety dla licznego grona osób wiosna jest równoznaczna alergią i jej wszelkimi nieprzyjemnymi objawami. Jak można poprawić komfort życia alergika? Jakie udogodnienia wprowadzić w domu? Jednym z ciekawszych rozwiązań, które poprawi wygodę życia nie tylko osoby cierpiącej na alergię, ale i pozostałych domowników jest rekuperacja.

Jak ochronić się przed alergenami?

Najlepszym wyjściem dla osób, które borykają się z alergią, jest unikanie alergenów. Łatwo powiedzieć, gdy mamy do czynienia z alergią pokarmową, trudniej gdy alergeny unoszą się w powietrzu. Wielu alergików ucieka przed pyłkami roślin, ukrywając się w domach, szczelnie zamykając okna. To niestety nie jest najlepsze wyjście, ponieważ uciekając od jednych alergenów, wpadamy w inne. Dom bez prawidłowej wentylacji staje się idealnym miejscem dla rozwoju pleśni, grzybów i roztoczy. Konieczny jest zatem dopływ świeżego powietrza i zachowanie stałej cyrkulacji, aby powietrze w budynku było zdrowe. Prawidłowa wentylacja jest ważna zarówno dla zdrowia mieszkańców, jak i dobrego stanu technicznego budynku (mniejsze ryzyko wilgoci i pleśni na ścianach).

Dom alergika

Dlaczego rekuperacja jest dobrym wyjściem?

Wiosna jest nie tylko okresem kwitnienia roślin, ale również momentem przejściowym w okresie grzewczym. Otwierając okna wpuszczamy do domu nie tylko pyłki, ale także smog. Rekuperacja umożliwia dopływ świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Specjalnie wykonane i rozprowadzone po wszystkich pomieszczeniach kanały wentylacyjne, a także system kratek – czerpni i wyrzutnie zapewniają stały dopływ powietrza. Coraz częściej można spotkać się z kanałami wentylacyjnymi z powłoką antybakteryjną w wewnętrznej części. W urządzeniu stanowiącym serce instalacji, rekuperatorze umieszczone są specjalne filtry. W zależności od klasy filtra możliwe jest usunięcie alergenów, kurzu, a także pyłów zawieszonych.

Chcesz dowiedzieć się czy w Twoim domu możliwy jest montaż rekuperacji? Zapytaj o to specjalistów z Centrum Rekuperacji, mających doświadczenie w nowoczesnych instalacjach w domach!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *