fbpx
Aranżacja wnętrz

Czy można stosować tapety w kuchni na ścianie?

• Zakładki: 12


Wiele osób, słysząc określenie „tapeta w kuchni”, od razu odrzuca to rozwiązanie, jako niepraktyczne. To duży błąd. Dziś bowiem na rynku można znaleźć nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne tapety, które doskonale sprawdzą się również w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka.

Tapeta winylowa do kuchni

Tym, co odróżnia tradycyjną tapetę od tej przeznaczonej do kuchni, jest materiał, z jakiego została wykonana. Tapeta winylowa do kuchni, czyli jeden z najpopularniejszych produktów, wyróżnia się odpornością na działanie promieni słonecznych, wysokiej temperatury czy obecnej w kuchni wilgoci. Folia PCV, jaką pokryta jest tapeta, nie niszczy się nawet podczas szorowania.

Tapety do kuchni zmywalne

Jak doskonale wiemy, podczas gotowania, efekty naszych poczynań kulinarnych można podziwiać nie tylko na blatach, ale często także na ścianach. Chlapiąca zupa to standard w każdym domu, dlatego też, urządzając mieszkanie, warto wybrać tapety do kuchni zmywalne. Mają podobne właściwości do płytek ceramicznych – łatwo wyczyścicie powierzchnię ściany, bez jej zniszczenia.

Tapety do kuchni 3D

Nie można zapominać, że nowoczesne tapety do kuchni 3D, dają wręcz nieograniczone możliwości w zakresie aranżacji wnętrz. Różnorodne kolory, wzory oraz faktury świetnie wpisują się w klasyczny oraz w nowoczesny styl. Ogromną popularnością cieszą się tapety 3D z wzorami nawiązującymi do naturalnych materiałów, czyli kamienia, betonu oraz drewna. Tworzą doskonałą kompozycję zarówno przy blacie, czyli w przestrzeni roboczej, jak i na ścianach bardziej wyeksponowanych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *