fbpx
Aranżacja wnętrz

Czy miedziana wanna to dobry pomysł?

• Zakładki: 8


Ręcznie kute miedziane wanny to sposób na nietuzinkową aranżację łazienki. Na dodatek nie musi to być łazienka w stylu retro, gdyż wanny z miedzi są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, a także wykończeniach. Gładkie, młotowane, patynowane i w kolorze – możliwości jest wiele. Miedź od kilku sezonów odgrywa znaczącą rolę w wystroju wnętrz nie tylko ze względu na swój oszałamiający wygląd. To rozwiązanie tak wielu zalet, a niektóre z nich są nie do przecenienia, że naprawdę warto rozważyć zakup wanny innej niż wszystkie.

Zalety miedzianej wanny

Jest całkowicie odporna na pleśń i ma naturalne właściwości antybakteryjne.

Miedź może zabijać mikroorganizmy, takie jak bakterie i wirusy – w tym Covid-19 – więc miedziana wanna sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagane są warunki antyseptyczne.

Jest przyjazna dla środowiska

Miedź można poddać recyklingowi. Prawdopodobnie jednak nie będziesz miał okazji przekonać się, czy rzeczywiście tak jest (zapewniamy, że tak), bo jej żywotność jest bardzo długa – taka wanna może cię przeżyć. 

Miedziana wanna jest korzystna dla zdrowia

Podczas kąpieli ciało w naturalny sposób wchłania ślady miedzi, co jest prostym sposobem na uzupełnienie tego minerału w organizmie bez stosowania suplementów. Miedź pomaga utrzymać zdrowe kości, nerwy i funkcje odpornościowe, a także naczynia krwionośne. Stymuluje mózg, dodaje energii i przyczynia się do wchłaniania żelaza.

Umila kąpiel

Miedziana wanna pozwala przez cały czas utrzymać równomierną temperaturę wody, a to dlatego, że miedź doskonale przewodzi ciepło. Nie będziesz musiał dolewać ciepłej wody ani też przedwcześnie kończyć relaksu w wannie.

Jest odporna na zarysowania

Faktura zadrapanej wanny po jakimś czasie wraca do stanu pierwotnego. Taka łazienkowa magia! Zadzieje się pod warunkiem, że wanna będzie wykonana z czystej miedzi o grubości arkusza przynajmniej 1,3 mm.

Prosta pielęgnacja

Pielęgnacja miedzianej wanny to przysłowiowa bułka z masłem. Wystarczy spłukanie wanny wodą (by usunąć mydliny, które powodują powstawanie osadu) i następnie przetarcie suchą szmatką.

Miedziana wanna to produkt wyrafinowany

Choć staje się coraz bardziej popularna, raczej nigdy nie stanie się produktem marketowym. 

Starzeje się jak wino

Z wiekiem jej kolor pogłębia się, więc wykończenie staje się niesamowite.

Wady miedzianej wanny

  • Nie znajdziesz jej w większości sklepów detalicznych. Luksusowy produkt na zamówienie to naprawdę odczuwalny dla portfela wydatek. Do tego musisz doliczyć koszt wysyłki i wniesienia sprzętu.
  • Miedziana wanna wymaga pełnej konserwacji, czyli woskowania i polerowania.
  • Decydując się na zakup wanny z miedzi, możesz zapomnieć o kąpielach z użyciem soli. Wchodzi ona w niekorzystną reakcję z miedzią.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
250 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *