fbpx
Instalacje

Co wziąć pod uwagę przy doborze pompy głębinowej?

• Zakładki: 21


Pompa głębinowa to urządzenie, które umożliwia pobieranie wody ze studni. Czym różnią się poszczególne modele pomp? Co wziąć pod uwagę przy doborze pompy głębinowej? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym różnią się poszczególne modele pomp?

Warto mieć świadomość, że pompy głębinowe to urządzenia, które mogą różnić się budową. Jest to uzależnione od zastosowania, ponieważ w przypadku studni kopanych stosuje się głównie pompy głębinowe monoblokowe, które mają wygląd jednolitej tuby wykonanej ze stali nierdzewnej. Woda pobierana jest od dołu przez znajdujący się tam króciec ssący, a następnie przepływa przez wnętrze obudowy na długości całej pompy, chłodząc po drodze znajdujący się tam silnik. W przypadku studni wierconych stosuje się natomiast pompy głębinowe, które w dolnej części posiadają silnik elektryczny, a w górnej wielostopniową pompę głębinową.

Co wziąć pod uwagę przy doborze pompy głębinowej?

Wybierając pompę głębinową należy wziąć pod uwagę nie tylko jej zastosowanie, ale również parametry. Najważniejsza jest oczywiście moc samej pompy, co przekłada się na wydajność oraz wysokość podnoszenia. Istotna jest także wielkość pompy głębinowej, która musi być dopasowana do średnicy studni, w której będzie zamontowana. Niezależnie od rodzaju każda pompa głębinowa musi być wykonana z najwyższej jakości materiałów.

Podsumowując należy stwierdzić, że pompy głębinowe to urządzenia, które charakteryzuje prostota oraz niezawodność. Szukając ich warto zapoznać się z ofertą firmy WATER-MARK, przy współpracy z którą powstał niniejszy artykuł.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *