Domy modułowe to coraz popularniejsze budynki wśród prywatnych użytkowników. Można mieszkać w nich sezonowo lub przez cały rok. Odznaczają się bardzo dobrą trwałością, funkcjonalnością nieustępującą domom murowanym i wyjątkową estetyką. Dowiedz się więcej!
Jak szybko powstaje dom modułowy?
W zależności od projektu i wielkości dom modułowy może być gotowy do zamieszkania nawet po trzech miesiącach od zakupu. Wszystko dlatego, że jest to budynek częściowo prefabrykowany, a co za tym idzie nie wymaga stawiania od zera.
Czy na dom modułowy trzeba mieć pozwolenie?
Dom prefabrykowany podlega wytycznym ustalonym względem domu murowanego, co sprawia, że domek letniskowy lub dom całoroczny bez pozwolenia 70 m2 wymaga jedynie zgłoszenia. 70 m2 to górna granica powierzchni wolnej od konieczności uzyskiwania pozwolenia. Warto jednak zauważyć, że jeśli wybierzesz firmę Domki Marysia, możesz upoważnić ją do złożenia dokumentacji, jeśli będziesz chciał zamieszkać w większym budynku – do 150 m2.
Czy dom modułowy nadaje się do mieszkania przez cały rok?
Nowoczesny dom modułowy może być domkiem letniskowym, altaną na działce, budynkiem gospodarczym, szopą. Może być także pełnowartościowym domem mieszkalnym całorocznym. Domek Marysia odznacza się zgodnością z normami domów energooszczędnych, jakie od 2021 roku wymagane są przez Unię Europejską.
Czy dom prefabrykowany ma odgórny projekt?
Aby skrócić czas stawiania domu modułowego, możesz wybrać jeden z projektów dostępnych na stronie firmy Domki Marysia. Różnią się liczbą kondygnacji, tarasami, dobudówkami. Jeśli jednak nie znajdujesz wśród nich domu marzeń, możesz dokonać w projekcie modyfikacji, np. w zakresie okien lub dachu.