fbpx
Wokół domu

Co warto wiedzieć o bramach skrzydłowych

• Zakładki: 12


Bramy wjazdowe występują w wielu ciekawych wzorach  i  w różnych rozmiarach. Bardzo często kupowane są bramy jedno lub dwuskrzydłowe, które można wyposażyć w praktyczny napęd automatyczny. Warto się zastanowić nad montażem takiej bramy, ponieważ jest tańsza od modelu przesuwnego i nie trzeba mieć szerokiej działki. Jedynym ograniczeniem jest stromy podjazd, wtedy nie jest możliwe założenie bramy skrzydłowej z automatycznym napędem. W takim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest brama przesuwna.

Brama skrzydłowa – dlaczego warto ją mieć

Brama skrzydłowa jest często zakładana na mniejszych działkach. Łatwo się ją montuje, ponieważ nie trzeba wylewać pod nią fundamentu. Komfort uszykowania takiej bramy stoi na wysokim poziomie, oczywiście jeśli zostanie poprawnie założona. Ważne są też części składowe, które muszą być bardzo dobrej jakości. Słabe materiały pogarszają pracę bramy i częściej trzeba je wymieniać na nowe. Brama musi być odpowiednio wypoziomowana i ma mieć założone zamki i rygle. Na duży plus należy wpisać estetykę bramy. Można wybierać w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu brama jest – perfekcyjnie dopasowana do architektury otoczenia. W dobrych sklepach dostaniesz różne rodzaje bram – od tych prostych, minimalistycznych po te o fantazyjnych kształtach i ozdobnych wykroczeniach.

Brama skrzydłowa z napędem – znaczne ułatwienie

Automatyka bramy skrzydłowej to gwarancja płynnej i szybkiej pracy. Użytkowanie jej to czysta przyjemność i komfort każdego dnia. Nie musisz wychodzić z samochodu, aby dostać się na tere posesji. Wystarczy wcisnąć jeden guzik na pilocie lub otworzyć bramę z pozycji pulpitu smartfona za pomocą aplikacji. Jeśli zdecydujesz się na taką bramę, zwróć uwagę na jej części składowe. Elementy napędu muszą być dopasowane do długości i ciężaru skrzydeł bramy ale też do kata otwarcia i częstotliwości użytkowania. Koniecznie zwróć uwagę także na funkcje, opcje zasilania i programowanie. Czasami jeden szczegół może okazać się bardzo istotny.

Dobry napęd to gwarancja komfortu użytkowania bramy

Siłownik do bramy skrzydłowej powinien spełniać wszelkie wymogi techniczne oprócz tego, ze zostanie dobrze założony. Może pracować w oparciu o napęd hydrauliczny lub zestaw przekładni. Zaawansowane modele mają hydrauliczną blokadę otwarcia i zamknięcia lub enkoder magnetyczny. Mogą mieć także mechanizm odblokowania awaryjnego. Ważne też, aby siłowniki miały estetyczny wygląd i optymalny rozmiar, wtedy łatwo je zamontować.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Twoja Brama.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *