fbpx
Aranżacja wnętrz

Co to jest styl boho w urządzaniu mieszkania?

• Zakładki: 10


Boho to jeden z najgorętszych aranżacyjnych trendów ostatnich lat. Wnętrza urządzone w tym stylu przepełnione są harmonijnym połączeniem natury, lekkości, wygody i kolorystyki nawiązującej do ziemi oraz roślin. Jak wyglądają wnętrza w klimacie boho? Czego nie powinno w nich brakować i jak możesz umiejętnie wykorzystać ten styl w swoim domu?

Styl boho – jak to się zaczęło?

Styl boho (z francuskiego la boheme, czyli cyganeria) wywodzi się z paryskiej kultury cygańskiej, której przedstawiciele, XIX-wieczni artyści tworzyli sztukę wymykającą się jakimkolwiek normom społecznym i konwenansom. Z czasem styl boho wykroczył poza aspekty wyłącznie artystyczne, związane z malarstwem czy muzyką i na dobre przeniknął do świata mody oraz aranżacji wnętrz. Na przestrzeni lat, styl ten wielokrotnie się zmieniał, przejmując motywy z innych stylów, które dominowały w danym czasie. Dziś ma on wiele odsłon, w których nie brakuje inspiracji czerpanych np. z barwnej i egzotycznej Afryki.

Wnętrza w stylu boho – kolorystyka

Styl boho w zaskakująco krótkim czasie skradł serca milionów Polaków, którzy zakochali się w mieszkaniach przepełnionych harmonijnym połączeniem natury, funkcjonalności, lekkości form, a także kolorów nawiązujących do roślinności, ziemi i kamieni. Aby więc wprowadzić do domu nieco klimatu boho, warto sięgać po takie kolory, jak: szary, zielony, żółty, brązowy, czarny, beżowy i biały.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *