fbpx
Budowa domu

Co to jest brama teleskopowa i jakie zawiasy teleskopowe do niej wybrać

• Zakładki: 19


Brama przesuwna teleskopowa zapewnia oszczędność miejsca na posesji. Jest świetnym rozwiązaniem na podjazdach o ograniczonej przestrzeni. Jej ważnym elementem są okucia, czyli zawiasy teleskopowe. To od nich w dużej mierze zależy niezawodność konstrukcji, płynne otwieranie i zamykanie skrzydła podczas wjazdu na posesję. Na czym polega działanie bramy teleskopowej i jakie zawiasy do niej wybrać?

Gdzie sprawdzi się brama teleskopowa?

Brama z zawiasami teleskopowymi sprawdzi się na każdej posesji, ale jest najchętniej wybierana na podjazdy z ograniczonym miejscem na pełne otwarcie skrzydła. Na przykład gdy działka przed domem ma krótki, stromy lub wąski podjazd, to teleskopowa brama doskonale spełni swoją funkcję. Rozwiązanie jest idealne wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na klasycznie otwierane lub przesuwane ogrodzenie.

Na czym polega działanie bramy na zawiasach teleskopowych

Zawiasy teleskopowe umożliwiają wygodne otwieranie i zamykanie, nasuwając skrzydła na siebie – sposób ich działania przypomina teleskop. Konstrukcja takiej bramy jest złożona z dwóch lub więcej skrzydeł modułowych, które przy zamknięciu zachodzą jedno za drugie. Może przesuwać się na szynie lub stanowić konstrukcję samonośną wykorzystującą zjawisko przeciwwagi.

Okucia i zawiasy teleskopowe do bram przesuwnych

Okucia muszą się w tego rodzaju ogrodzeniach wyróżniać wyjątkowo wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego muszą być ocynkowane i wykonane przy użyciu wysokich technologii. Zobacz przęsła i zawiasy teleskopowe w ofercie Hi Motions. Firma stosuje sprawdzone i przetestowane materiały, które zapewniają wieloletnią funkcjonalność całych systemów ogrodzeniowych. Rozwiązania techniczne łączą się z eleganckim designem – sprawdź koniecznie!

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *