fbpx
Aranżacja wnętrz

Co na ścianę w kuchni zamiast płytek?

• Zakładki: 12


Jeżeli nie chcesz w kuchni nad blatem umieszczać tradycyjnych płytek, można skorzystać z innych rozwiązań. Ściany w kuchni mogą być wykończone różnymi materiałami. Poniżej przedstawimy propozycję najpopularniejszych z nich. W ten sposób znajdziesz odpowiedź na pytanie: co na ścianę w kuchni zamiast płytek?

Istnieje wiele możliwości, które możemy wykorzystać zamiast płytek na ścianę nad blatem w kuchni. Może to być fototapeta, szkło na ścianę lub też tapeta winylowa. Nie możemy jednak zapominać, by był to materiał odporny na wilgoć oraz ciągłe zmywanie.

Umieszczając konkretną okładzinę nad blatem, musimy się spodziewać częstych zabrudzeń wynikających z przygotowywania posiłków. Dlatego materiał, który użyjemy powinien pełnić nie tylko rolę dekoracyjną, ale również praktyczną. 

Czym można dekorować ściany w kuchni zamiast płytkami?

Przeglądając to, co na ścianę w kuchni zamiast płytek nadaje się najbardziej, możemy wyróżnić przynajmniej kilka propozycji. Do nich zalicza się:

fototapeta – obecnie panuje coraz większa moda na to rozwiązanie;

tapeta winylowa – tego typu tapeta niewiele ma wspólnego z tradycyjnym typem tej okładziny, świetnie sprawdzi się jako osłona ściany w kuchni, gdyż doskonale sobie radzi z wilgocią;

szkło na ścianę – szkło na ścianę jest obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem zamiast kafelek. Montuje się je szczególnie nad blatem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *