fbpx
Ciekawe rozwiązania

Co na podłogę na balkon? Propozycje wykończenia podłogi na balkonie

• Zakładki: 21 • Komentarz: 1


Podłoga na balkonie jest stale narażona na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Jednocześnie jej powierzchnia powinna być estetyczna i bezpieczna w codziennym użytkowaniu. Co położyć na podłodze? Poniżej wskazujemy trzy praktyczne pomysły na nawierzchnie balkonowe.

Co na podłogę na balkon? Imitacja trawnika

Sztuczna trawa to propozycja dedykowana dla osób, które szukają szybkiego, a jednocześnie niedrogiego sposobu na odnowienie balkonu w bloku lub domu jednorodzinnym. Podłoga wyłożona sztuczną trawą przybiera efektowny, zielony kolor. Ponadto jest tania, łatwiejsza do ułożenia niż deski i dostępna w każdym większym markecie budowlanym.

Tania sztuczna trawa zamiast płytek sprawdzi się na wszystkich powierzchniach, których nie chcemy naprawiać. Pamiętajmy przy tym, że materiał nie stanowi izolacji przeciwwilgociowej. Imitacja trawnika jest odporna na działanie promieni UV, mrozu i opadów atmosferycznych. Montaż przeprowadzimy samodzielnie w kilku prostych krokach.

Podłoga ze sztucznej trawy sprawdzi się wtedy, gdy nawierzchnie balkonowe są już odpowiednio wyrównane. Produkty sprzedaje się w rolkach. Wystarczy dokładnie wymierzyć nawierzchnie balkonowe i zakupić odpowiednią ilość materiału. Następnie rozkładamy rolkę i montujemy do podłoża specjalną taśmą klejącą. Podłoga powinna być starannie wymierzona, co umożliwi docięcie odpowiedniej szerokości trawy. Ciekawym pomysłem jest także połączenie sztucznej trawy i deski. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdza się na większe powierzchnie balkonowe. Podłoga pokryta drewnianym podestem tarasowym będzie idealna do stworzenia miejsca wypoczynku. Z kolei tania trawa będzie bazą pod ozdobne donice i ozdoby balkonowe.

Ostateczny efekt dekoracyjny zależy jedynie od naszego pomysłu oraz oczekiwań aranżacyjnych. Co ciekawe, w sprzedaży znajdziemy podesty tarasowe, które łączy się za pomocą kliknięć. Montaż okazuje się bardzo prosty i wykonamy go samodzielnie. Połączenie poszczególnych elementów nie wymaga wykorzystania specjalistycznych narzędzi, a podesty tarasowe na klik przybierają różnorodne kolory i uniwersalne rozmiary.

Co położyć na podłogach balkonowych? Może deski kompozytowe?

Klasyczne deski drewniane wymagają regularnej konserwacji. Ich ponadczasowy wygląd zdobi powierzchnie balkonowe i pasuje do każdego stylu aranżacyjnego. Niestety po latach deski tracą swój pierwotny wygląd, a nadmierna wilgoć może doprowadzić do ataków pleśni lub uszkodzeń. Rozwiązaniem tego problemu okazują się nowoczesne deski kompozytowe, które możemy wykorzystać zamiast płytek i nawierzchni drewnianych.

Deski kompozytowe produkuje się z mączki drzewnej, żywicy oraz tworzywa sztucznego. Podłoga może idealnie imitować naturalne drewno, zapewniając uniwersalne walory dekoracyjne, a jednocześnie komfort użytkowania. Kompozyt jest popularną odpowiedzią na pytanie, co na podłogę na balkon sprawdzi się najlepiej. Wiąże się to z faktem, iż materiał jest w pełni odporny na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Podłogi balkonowe w bloku lub domu jednorodzinnym nie są zagrożone atakami szkodników, pleśni i grzybów. Co więcej, podłoga świetnie sprawdza się zamiast płytek, a ponadto nie wymaga konserwacji.

W ofercie sprzedaży znajdziemy wiele ciekawych nawierzchni z kompozytu. Deski imitujące drewno przeważnie montuje się na legarach. Czynność wymaga przynajmniej podstawowego doświadczenia, dlatego wiele osób decyduje się na wynajęcie ekipy fachowców. W sprzedaży znajdziemy także podesty tarasowe z kompozytu. Jest to produkt łączony na klik, który można zamontować na dowolnie wybranej, wyrównanej nawierzchni. Produkt nadaje się do samodzielnego montażu

Co na podłogę na balkon zamiast płytek? Praktyczny pomysł – żywica poliuretanowa

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, co na podłogę na balkon sprawdzi się najlepiej. Na tarasie w bloku i domu jednorodzinnym świetnie sprawdzają się nawierzchnie z żywicy poliuretanowej. Jest to kolejne ciekawe rozwiązanie, które charakteryzuje się dużą odpornością na zmienne warunki pogodowe. Nawierzchnia z żywic poliuretanowych nie wymaga konserwacji, jest odporna na działanie wilgoci, pleśni oraz grzybów. Dzięki temu staje się popularnym materiałem, który możemy wykorzystać na nawierzchnie zewnętrzne.

Co położyć na nawierzchnie balkonowe w bloku lub domu jednorodzinnym? Podłoga wykończona żywicą poliuretanową tworzy spójną, jednolitą powierzchnię. Nie musimy się martwić o zabrudzone połączenia ani stosować dodatkowej izolacji przeciwwilgociowej. Żywica stanowi bardzo skuteczną barierę dla wilgoci i nadaje się do mycia zwykłymi środkami czystości.

Gdzie szukać produktów do wykończenia podłogi na balkonie?

Wszelkie produkty do wykończenia podłogi na balkonie czy tarasie zakupić można w marketach budowlanych, jak np. Castorama, Obi, Leroy Merlin, Bricomarche czy Bricoman. Produkty te zamówisz również w sklepach internetowych, a także w stacjonarnych sklepach typu dom-ogród.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
54 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *