fbpx
Ciekawe rozwiązania

Co musisz wiedzieć przed zakupem myjki ciśnieniowej?

• Zakładki: 12


Niezależnie od tego, czy chcesz wyczyścić taras, podjazd, samochód czy może elewację, rozwiązaniem twoich problemów z trudnym do usunięcia brudem będzie myjka ciśnieniowa. Poradzi sobie z każdym typem brudu, który okazał się zbyt silny dla zwykłego węża ogrodowego. Jeśli to twój pierwszy kontakt z tego typu sprzętem, podpowiadamy, jak działa i dlaczego warto zainwestować w myjkę ciśnieniową.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Aby myjka ciśnieniowa mogła pracować, urządzenie musi być podłączone, za pomocą specjalnego węża, do ujścia z wodą. Silnik gazowy lub elektryczny pompuje wodę z węża do pompy. Woda pod ciśnieniem doprowadzana jest do specjalnego pistoletu i uwalniana poprzez naciśnięcie spustu.

5 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie myjki ciśnieniowej

Gaz kontra elektryczność

Zanim zdecydujesz się na zakup myjki ciśnieniowej, musisz ustalić, w jaki sposób ma być zasilana – elektrycznie czy gazowo.  Elektryczna myjka ciśnieniowa ma słabsze zasilanie, więc nadaje się do lżejszych prac typu mycie samochodu, mebli ogrodowych, małych tarasów itp. Jest lekka i łatwa w transporcie, pracuje cicho. Myjka gazowa to sprzęt do zadań specjalnych. Swoim silnym strumieniem wody bez problemu wyczyści mocno zabrudzony taras, podjazd, płot czy też elewację domu.

Moc

Dobór odpowiedniej mocy ciśnieniowej będzie zależeć od pracy, którą zamierzasz wykonać.  Jednostki czyszczące (CU) oblicza się, mnożąc ciśnienie wyrażone w PSI i przepływ wody w galonach na minutę GPM. Im więcej CU, tym większa moc myjki ciśnieniowej. Znając wydajność swojej  myjki i wartość jej ciśnienia roboczego, możesz  wybrać właściwą dyszę.

Ciepła woda kontra zimna woda

Myjki ciśnieniowe pracują z zimną i ciepłą wodą. Pierwsze nadają się do prac domowych. Sprzęt na gorącą wodę poradzi sobie zarówno w gospodarstwie, jak i przemyśle. Ze względu na swój rozmiar nie są polecane do użytku przydomowego, czyli do czyszczenia tarasu lub podjazdu.

Mobilność

Nie wybieraj myjki ciśnieniowej, którą ciężko manewrować. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Przemieszanie się ze sprzętem nie powinna być trudne. Poszukaj sprzętu o wadze, która w żaden sposób nie obciąży twoich stawów lub kręgosłupa.

Gwarancja

Skoro mamy do czynienia ze sprzętem, który w zależności od mocy kosztuje od kilkuset do nawet kilku tysięcy, nie możesz sobie pozwolić na to, by gwarancja wygasła po jednym sezonie użytkowania. Kupuj sprzętu z gwarancją, którą możesz przedłużyć.

Warto podkreślić, że myjka ciśnieniowa zużywa zdecydowanie mniej wody niż tradycyjny wąż ogrodowy, więc mamy do czynienia z ekonomicznym narzędziem czyszczącym.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *