fbpx
Majsterkowanie i remonty

Co daje dom inteligentny?

• Zakładki: 39 • Komentarz: 3


Czy domy inteligentne, to faktycznie rozwiązanie, z którym żyje się lepiej? A może to kolejna moda, wymysł producentów? Co tak naprawdę daje swoim mieszkańcom inteligentny. Czy jego umiejętności są przydatne na co dzień, czy też może są zbędnym udziwnieniem?

Oszczędność na każdym metrze kwadratowym

Dom, w którym zastosowano system inteligentny, odznacza się jedna istotną cechą. Wszystkie systemy, a wiec: oświetlenie, ogrzewanie. elektryka, woda, klimatyzacja czy rolety są ze  sobą połączone. Ich pełna synchronizacja, pomaga jak najlepiej zoptymalizować dom i dostosować jego funkcjonowanie do potrzeb mieszkańców. domekW praktycznym zastosowaniu oznacza to, że w przypadku drastycznego obniżenia temperatury na zewnątrz, ogrzewanie zadba o utrzymanie temperatury w środku domu, a rolety zostaną zasunięte aby zapobiec zbędnej utracie ciepła. To jednak nie koniec. Z systemem zintegrowana jest także rekuperacja, która odpowiednio do preferencji mieszkańców, pory dnia czy roku wyreguluje temperaturę w pokojach.

Pod czujnym okiem

Kolejnym istotnym aspektem jest bezpieczeństwo. To oczywiste, że pragniemy by nasza rodzina była bezpieczna. Jednak równie ważna jest swoboda. Bezpieczeństwo jak najbardziej, lecz nie za cenę życia w złotej klatce… Tutaj pojawia się kolejna zaleta domu inteligentnego nad tradycyjnymi rozwiązaniami. Dom uzbrojony za pomocą nowoczesnych systemów (więcej na: http://lekom.pl/), chroni swoich mieszkańców w sposób dyskretny. Co ciekawe, jest to ochrona nie tylko przeciwko włamaniami. Inteligentne cztery kąty ostrzegą Cię, kiedy w nastąpi wyciek gazu, wody, albo wybuchanie pożar. Możesz zainterweniować wzywając odpowiednie służby ratunkowe – nawet kiedy jesteś na wakacjach.

comments icon3 komentarze
3 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

3 thoughts on “Co daje dom inteligentny?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane