fbpx
Aranżacja wnętrz

Ciekawe rozwiązania – korek na ścianę

• Zakładki: 10


Okładzina korkowa na ścianie to ostatni krzyk mody. Coraz więcej osób decyduje się na jej zastosowanie – pozwala nie tylko w wyjątkowy i oryginalny sposób ozdobić wnętrze, ale też wprowadzić do niego ciepły klimat. Tapeta korkowa dość często nazywana jest również boazerią korkową. Niewiele osób wie, że jej użycie na ścianach wiąże się nie tylko z zyskaniem pięknej dekoracji, ale rozwiązanie to ma też wiele innych zalet.

Korek na ścianę – co musisz o nim wiedzieć?

Okładzina korkowa to niezwykle efektowna, ale i przytulna dekoracja ścian. Korek powstaje z kory rosnącej na wiecznie zielonych dębach korkowych, które w największej ilości można znaleźć na obszarze w pobliżu Morza Śródziemnego. Korek do Polski trafia, jednak z Portugali – to jego ojczyzna. Okładzina korkowa dostępna jest najczęściej w formie płytek – 30×60 bądź 30×90 cm. Nie muszą Państwo stawiać na tradycyjne, prostokątne kształty okładziny korkowej. W dzisiejszych czasach dostępna jest również w formie heksagonów, rombów czy też kropli. Bogaty wybór okładziny korkowej, pozwala wykończyć wnętrze w dowolny sposób – zarówno poprzez wykonanie dekoracji na całej ścianie, jak i na jej części. Osoby poszukujące nowoczesnych rozwiązań mogą również postawić na ażurową okładzinę korkową, obok której nie da się przejść obojętnie.

Skąd popularność okładziny z korka?

Bez względu na kształt wybranego panelu bądź płytki korkowej, mają Państwo pewność, że jest to materiał niezwykle lekki. Z uwagi na niską wagę materiału, idealnie sprawdzi się on podczas wykonywania dekoracji ścian w każdym wnętrzu, bez obaw o zbyt mocne obciążenie konstrukcji ściany. Płytę korkową wyróżnia również wysoki współczynnik ciepła wynoszący około 0,040 W/(m*K). Ta zaleta korka czyni go niezwykle przydatną dekoracją ściany w sypialni, zwłaszcza w sytuacji, gdy jeden bok łóżka dotyka ściany – już nigdy więcej zimny mur nie będzie problemem.

Korek będzie stanowił również świetną alternatywę dla łóżek bez zagłówka. Pamiętajmy, że korek chroni nie tylko przed chłodem, ale też wyróżniają go dobre właściwości akustyczne. Wszystko za sprawą specyficznej struktury odpowiadającej za pochłaniania fal dźwiękowych. Pod tym względem polecane są do wykończenia klatek schodowych, gdyż ograniczają pogłos i niesienie się dźwięku. Korek możesz również wykorzystać, jako sposób na wyciszenie pokoju dziecka uwielbiającego gry na instrumentach. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *