fbpx
Wokół domu

Chemia basenowa – po co ją stosować?

• Zakładki: 19


Chemia dosypywana do wody w przydomowym basenie u niektórych powoduje zdziwienie. Każdy, kto uwielbia chłodzić się w wodzie we własnym ogródku, wie jednak, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie wody. Co musisz wiedzieć o chemii basenowej?

Dlaczego używa się chemii basenowej?

Powód jest prosty – jeżeli nie chcesz pływać latem w mętnej i zanieczyszczonej wodzie, konieczna jest chemia basenowa Łódź. Odpowiednio dobrane preparaty sprawią, że już na pierwszy rzut oka woda będzie przejrzysta i czysta, a przede wszystkim wolna od glonów, grzybów i bakterii, które mogłyby zagrozić zdrowiu Twojemu lub Twoich najbliższych. Mimo stosowania chemii do basenu warto pamiętać o systematycznym oczyszczaniu zbiornika z takich zabrudzeń, jak liście czy płatki kwiatów. Nieużywany basen lepiej zawsze zasłaniać, chociażby przed deszczem.

Chemia basenowa – jakie środki wybrać?

Należy utrzymywać czystość wody, korzystając z czterech rodzajów preparatów. Pierwszym są te, dzięki którym woda będzie miała odpowiedni poziom pH. Woda powinna być lekko zasadowa, najlepiej w przedziale od 7,0 do 7,4 pH. Tylko odpowiedni poziom twardości wody gwarantuje przyjemną kąpiel w czystej wodzie i łatwość rozprowadzania w niej preparatów dezynfekujących. Kolejnymi środkami są chlor o działaniu dezynfekującym oraz preparat przeciwko glonom. To dzięki nim woda w przydomowym basenie nie „kwitnie” i jest higieniczna – nie ma w niej glonów, bakterii ani grzybów. Czwartym środkiem jest klaryfikator, który wspiera filtry w systematycznym oczyszczaniu wody basenowej.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Chemialodz.pl Antidotum.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
11 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *