fbpx
Budowa domu

Budowa domu pod klucz – to warto wiedzieć

• Zakładki: 13


Jeśli zastanawiasz się nad budową domu, warto rozważyć wersję projektu „pod klucz”. Co to oznacza w praktyce? Na początku pracy nad budową mamy stan domu surowy otwarty, a następnie stan surowy zamknięty. Kolejny etap to wykończenie na poziomie deweloperskim lub pod klucz. Wybór wersji deweloperskiej wiąże się jeszcze z wieloma zadaniami do wykonania oprócz instalacji i prac pokrywczych. Natomiast rozwiązanie „pod  klucz” to już wysoki standard, który jest gwarancją oddania domu do użytku od zaraz.

Dlaczego warto wybrać dom pod klucz?

Jeśli marzy Ci się szybka przeprowadzka do nowego domu, to wersja „pod klucz” jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. W takim domu możesz od razu zamieszkać, bo jest wykończony i urządzony w podstawowym stopniu. Zamawiając projekt gotowy lub u architekta, musisz określić swoje preferencje odnośnie standardu i szerokości wykonanych prac. Możesz zdecydować się na stan podstawowy, rozszerzony i wersję najbardziej rozbudowaną – premium. W wersji podstawowej bardziej zdajesz się na wykonawców, a w kolejnych wzrasta ilość materiałów i usług, które możesz wybrać. Co ważne, zakupy materiałów i ich jakość  ustalasz zawsze z architektem. Jego doświadczenie pomoże Ci zdecydować dobrze i w efekcie zrealizować ciekawy projekt domu.

Dla kogo rozwiązanie pod klucz?

Budowa domu „pod klucz” to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mają czasu. To także dobry pomysł na dom dla kogoś, kto w ogóle nie zna się na wykańczaniu wnętrz i nie umie ocenić  wartości wykonanych prac. Całkowite zdanie się na architekta i ekipę budowlaną to duża oszczędność czasu. W domu budowanym „pod klucz” można szybciej zamieszkać niż w tym w stanie deweloperskim. W taki sposób budują też osoby, które decydują się na dom w innym mieście lub kraju.

Jak wybrać dobrego architekta?

Przede wszystkim zapytaj o portfolio i zajrzyj w wykonane projekty. Na stronie internetowej firmy powinny znaleźć się te i wiele innych informacji o działalności architekta. Ważne, aby była to osoba kompetentna, która zna się tez na prawie budowlanym i w razie potrzeby pomoże w rozstrzyganiu sporów urzędowych. Oceń, czy jest osobą komunikatywną. Brak porozumienia nie wróży dobrych interesów, dlatego lepiej szukać dalej. Często na stronie firmy znajdują się artykuły branżowe, które warto czytać i zdobywać ceną wiedzę z zakresu projektowania domu. Po wyborze architekta wypytaj o każdy szczegół i podpisz wiążącą umowę, aby zabezpieczyć się na czas trwania prac budowlanych. Jak szukać architekta? Wpisz w wyszukiwarkę poszukiwaną frazę z miastem np.: „projektowanie wnętrz bydgoszcz„, aby sprawdzić kilka wybranych adresów.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *