fbpx
Aranżacja wnętrz

Bożonarodzeniowe trendy dekoracyjne 2022/2023

• Zakładki: 7


Czym zaskoczą nas tegoroczne święta, oczywiście poza drożyzną i pogodą? Przygotowaliśmy zestawienie bożonarodzeniowych trendów dekoracyjnych 2022/2023. Od silnych związków z naturą, przez powroty do tradycji, flokowane choinki, świeczki w kształcie domków, na czarno-białych dekoracjach skończywszy – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Bożonarodzeniowy trend dekoracyjny nr 1 – w zgodzie z naturą

Wykorzystywanie ozdób z naturalnych materiałów nie przestaje być modne. Mogliśmy już obserwować ten trend w poprzednich latach. W nadchodzącym sezonie świątecznym jeszcze bardziej umocni swoją pozycję. Swoje ekologiczne i surowe w formie ozdoby znajdziesz w lesie. Wykorzystaj suszone kwiaty, trawy, szyszki, fragmenty kory. Bazą twojej świątecznej aranżacji powinna stać się pachnąca żywa choinka. Naturalne brązy i zielenie dopełnią drewno. Owcza skóra (sztuczna) i białe puszyste tekstylia zadbają o przytulny klimat.

Bożonarodzeniowy trend dekoracyjny nr 2 – jak w dzieciństwie

Zapewne dla większości z nas najpiękniejsze święta to te, gdy byliśmy mali, beztroscy i może nieco nieświadomi. Pachnący piernikami i pomarańczami dom wypełniony był gwarem i radością, a czas płynął jakby leniwie, na pewno dużo wolniej niż w obecnych czasach. Bożonarodzeniowy trend dekoracyjny nr 2 chce nam przypomnieć ten czas poprzez odtworzenie panującej wówczas atmosfery. Eleganckie bombki w jednym kolorze zamień na wysłużone bombki w kształcie zwierzątek, grzybków, które być może zachowały się gdzieś w kartonach na strychu. Kolorowe łańcuchy, długie girlandy, figurki reniferów powracają w wielkim stylu.

Bożonarodzeniowy trend dekoracyjny nr 3 – cukierkowo

W tym roku będzie również miejsce na inny, mocno odbiegający od tradycji, rodzaj dekoracji. Chociaż słodycze jak najbardziej kojarzą się ze świętami, niekoniecznie w tak dużej ilości i w formie dekoracji. Cukierkowy zawrót głowy nadciąga. Jasne kolory, duży nacisk na róż, sporo brokatu, zabawne dekoracje niekojarzące się ze świętami – to wszystko może znaleźć się na choince.  Co prawda będzie ona wyglądać jak tort dla dziecka, ale właśnie o to w tym chodzi. Ma być zabawnie i radośnie. Jeśli słodką aranżację doprawisz złotem, zrobi się „softglamourowo”.

Bożonarodzeniowy trend dekoracyjny nr 4 – czerń i biel ramię w ramię

Twój świąteczny dzień od teraz black and white. Czarno-biały trend jest nawiązaniem do skandynawskiego wystroju wnętrz. Ma być minimalistycznie, a przy tym niezwykle elegancko. Czarno-biały duet dobrze czuje się w towarzystwie złota, które czyni świąteczną aranżację bardziej roziskrzoną i wyrafinowaną.

Świeczniki w kształcie domków

Kiedyś domki z piernika, a dziś świeczniki w kształcie domków. To prawdziwy bożonarodzeniowy hit. Ułóż kilka takich domków na komodzie, zapal świeczki i ciesz się kojącym widokiem przytulnego świata wydobywającego się z drzwi i okien domku.

Flokowane choinki powracają

Flokowane choinki to sztuczne choinki, które wyglądają, jakby były pokryte śniegiem. Znamy je od dziesiątek lat. Choć wydawało się, że wypadły z bożonarodzeniowego obiegu już na zawsze, powróciły ze względu na modę na styl vintage.

Dziadek do orzechów

Zapewne zauważyłeś, że z roku na rok w sklepach przybywa tego typu dekoracji. Moda na ozdabianie domu figurkami przedstawiającymi dziadka do orzechów przybyła do nas z Zachodu i wiele wskazuje na to, że rozgościła się na dobre.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
155 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *