fbpx
Różne

Blokada parkingowa czy szlaban – co lepsze na parking osiedlowy?

• Zakładki: 33


Wracasz z pracy, skręcasz w osiedlową uliczkę, podjeżdżasz pod swój adres i… czeka cię przykra niespodzianka – brak miejsca parkingowego. To niestety znak naszych czasów. Samochodów przybywa, zabudowa miast zagęszcza się. Kiedyś problem ten dotyczył głównie centrum miasta, dziś coraz częściej borykają się z nim mieszkańcy osiedli. Większość osiedli została zaprojektowana z myślą o znacznie mniejszej liczbie samochodów i dotyczy to zarówno starszych osiedli, jak i tych budowanych współcześnie. Dziś każda rodzina posiada co najmniej jedno auto – często wymaga tego miejsce pracy czy konieczność zawiezienia dzieci do szkoły, przedszkola. Miejsca parkingowe są nierzadko źródłem konfliktów sąsiedzkich, dlatego też coraz więcej wspólnot mieszkaniowych decyduje się na zabezpieczenie miejsc parkingowych. Jak zrobić to skutecznie i nie łamiąc przepisów? 

Blokady parkingowe – gdzie można je stosować?

Jednym z częściej stosowanych rozwiązań jest blokada parkingowa. Bardzo często możemy zobaczyć ten sposób zabezpieczenia na miejscach parkingowych, przed wjazdami bram lub garaży. Zanim jednak zakupimy blokadę parkingową i przystąpimy do jej montażu, warto wiedzieć, że aby legalnie zamontować ją, musimy uzyskać stosowną zgodę gminy, wspólnoty mieszkaniowej lub właściciela terenu. Warto o tym pamiętać, ponieważ za montaż blokady bez zezwolenia grozi nam mandat! W ofercie firmy Beninca znajdziemy trwałe blokady parkingowe malowane proszkowo. Dostępne są one w wariancie automatycznym i manualnym. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również słupki parkingowe. Odznaczają się one wysoką estetyką i są bardzo proste w obsłudze. Niektóre z modeli posiadają nawet specjalny system bezpieczeństwa, który w przypadku próby siłowego wciśnięcia słupka uruchamia alarm. Trzeba jednak pamiętać, że system ten wymaga nieco więcej pracy przy montażu, a także źródła zasilania. 

Szlaban na parking wspólnoty mieszkaniowej

Bardzo popularne stało się wydzielanie całych parkingów należących do wspólnot mieszkaniowych. Często też mieszkania w blokach wspólnot mieszkaniowych mają przypisane miejsca parkingowe. Warto na wjeździe na parking wspólnoty zamontować szlaban – to znacznie praktyczniejsze rozwiązanie niż brama automatyczna. Cykl poniesienia ramienia przebiega znacznie szybciej niż w przypadku otwarcia bramy. Szlabany wyposażone są też w liczne systemy zabezpieczające np. przed zgnieceniem i tryb awaryjnego otwierania w przypadku przerwy w dostawie prądu. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Beninca.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
43 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *