fbpx
Różne

Bezpieczne osiedle. Jak zadbać, aby mieszkańcy osiedla czuli się komfortowo i nie obawiali włamań?

• Zakładki: 40


Szukając idealnego mieszkania, wielu z nas przygląda się przede wszystkim metrażowi lokalu i liczbie pokoi. Znacznie ma również dostęp do naturalnego światła czy rozkład. Niemniej ważna jest lokalizacja mieszkania. Nie chodzi tu tylko o piętro, na którym będziemy mieszkać, ale także o dzielnicę, w której zlokalizowane jest osiedle.

Nawet w doskonale oświetlonym centrum miasta może dojść do kradzieży czy włamań, dlatego bardzo ważny elementem jest monitoring na osiedlu. Instalacja kamer monitoringu pomoże w identyfikacji ewentualnego sprawcy i zapewni spokój mieszkańcom. Jakie jeszcze metody warto stosować, aby zapewnić bezpieczeństwo na osiedlu?

Szlaban i brana na kod – ograniczony dostęp

Pierwszym krokiem do wzrostu poziomu bezpieczeństwa jest zamontowanie bramy na kod i szlabanu. Dzięki temu na teren osiedla nie będą miały wstępu osoby z zewnątrz. Każdy mieszkaniec i członek wspólnoty mieszkaniowej otrzyma specjalny klucz lub breloczek. W ten sposób może bez trudu dostać się do swojego mieszkania. Szlaban i brama chronią jeszcze zanim nadarzy się okazja do wykorzystania kamer monitoringu.

Niestety, takie rozwiązanie niesie ze sobą również pewne niedogodności. Doskonale wiedzą o tym na przykład kierowcy taksówek, którzy bardzo często nie mają możliwości wjazdu na teren osiedla. Właśnie w takich sytuacjach przydatna okazuje się obecność ochroniarza lub portiera.

Wynajem firmy ochroniarskiej

Zatrudnienie portiera lub firmy ochroniarskiej to kolejny krok, który można podjąć w celu poprawy komfortu życia na osiedlu. Na co dzień portier kontroluje, kiedy potrzebne będzie otwarcie bramy albo szlabanu. Służy też radą w przypadku zgubienia się na osiedlu albo kłopotów z odnalezieniem adresu. 

Dodatkową formą ochrony będzie wynajęcie firmy ochroniarskiej. Jej pracownicy nie tylko będą odpowiedzialni za stały monitoring osiedla, ale także zareagują natychmiast w przypadku włamania. Chociaż na osiedlu strzeżonym akty wandalizmu czy kradzieże zdarzają się znacznie rzadziej niż w tradycyjnych blokach, wciąż trudno się przed nimi uchronić. 

Monitoring na osiedlu – całodobowa kontrola

Najtrwalszą i zdecydowanie najtańszą opcją zabezpieczenia mieszkań jest montaż kamera monitoringu osiedlowego. Podobnie jak w poprzednich sytuacjach, koszty instalacji kamer monitoringu ponoszą wszyscy członkowie wspólnoty mieszkaniowej. Ich montaż przebiega szybko, a poszczególne kamery monitoringu są dyskretne i nie psują wyglądu otoczenia.

Ważną zaletą instalacji monitoringu na osiedlu jest to, że zapewnia on dowody w przypadku dokonania zniszczeń lub rozboju. Wystarczy wyjąć kartę pamięci z odpowiedniej kamery, a następnie odtworzyć zapisany na niej materiał na komputerze. Zestaw kamer do monitoringu pozwoli ochronić całe osiedle jednocześnie.

Szukając odpowiednich kamery do monitoringu, warto wybrać modele wyposażone w czujnik termowizyjny. Dzięki temu nagrania wykonywane nawet bez mocnego źródła światła będą wyraźne i przydatne do identyfikacji sprawców ewentualnego przestępstwa.Artykuł powstał we współpracy z firmą Xelektronik.pl.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *