fbpx
Budowa domu

Beton komórkowy – wszystko co musisz wiedzieć

• Zakładki: 5


Korzystanie z betonu komórkowego ma bardzo duży sens, lecz warto przyswoić sobie kilka istotnych informacji, którymi powinni się posługiwać potencjalni inwestorzy. Beton jest materiałem energooszczędnym, a więc możemy mieć pewność, że więcej pieniędzy pozostanie w naszym domowym budżecie. Poza tym ma porowatą strukturę oraz niską masę i doskonałą izolacyjność termiczną. Nic dziwnego, że ekipy budowlane tak chętnie z niego korzystają. Wystarczy spytać o to swoich architektów, a ci podpowiedzą nam, że jest to jeden z najlepszych wyborów na rynku.

Beton komórkowy – czemu jest to tak atrakcyjny materiał budowlany?

Nie da się ukryć, że opisywana odmiana betonu jest jednym z atrakcyjniejszych materiałów budowlanych. Korzysta się z niej zarówno przy wznoszeniu nieco mniejszych budynków, jak i tych większych. Z racji tego budowlańcy często podnoszą swoje umiejętności, aby nauczyć się operować takim materiałem i wykonywać wszelkie zalecenia klientów. W ten sposób nie popełnia się żadnych błędów.

Do największych zalet betonu komórkowego możemy zaliczyć z pewnością:

  • doskonałą izolacyjność cieplną – dzieje się tak ze względu na jego niewielką gęstość,
  • odporność na szkodliwe działanie mrozu oraz niepalność,
  • doskonałe parametry techniczne, które nie słabną wraz z biegiem czasu,
  • możliwość swobodnej obróbki oraz szybkie wznoszenie elementów murowych,
  • możliwość budowania ścian zewnętrznych w wersji jednowarstwowej,
  • wysoką oddychalność, a konkretniej swobodne przepuszczanie pary wodnej,
  • akumulowanie ciepła, dzięki czemu ściany nie są chłodne zimą oraz nie nagrzewają się latem.

Jak widać beton komórkowy nie powinien rozczarować najbardziej wymagających inwestorów. Co prawda na samym początku trochę pieniędzy trzeba w ten materiał budowlany zainwestować, ale dzięki temu nasz budynek będzie miał zapewnione optymalne warunki termiczne. Sprzyja to m.in. wychowywaniu dzieci. Z racji tego materiał jest polecany m.in. wielodzietnym rodzinom, w których występują również seniorzy. Skorzystać może jednak z niego praktycznie każdy i na pewno będzie z tego tytułu odczuwać pełną satysfakcję.

Beton komórkowy a wpływ na ściany

Beton komórkowy ma bardzo duży wpływ na ciepłe ściany. Mur nie będzie musiał być ocieplany styropianem lub wełną mineralną. Wystarczy zastosowanie jednej podstawowej warstwy, która zapewni inwestorom doskonałą izolację termiczną. W domu będzie ciepło i przytulnie. Skorzystają na tym nasze dzieci, którym zapewnimy właściwe warunki do optymalnego rozwoju.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *