fbpx
Aranżacja wnętrz

Bateria łazienkowa z prysznicem – wszystko co musisz wiedzieć

• Zakładki: 10


Baterie wannowo-prysznicowe to doskonałe ograniczenie zużycia wody dla osób, które do tej pory korzystały jedynie z systemów wannowych. Umożliwiają wzięcie szybkiego prysznica w wannie, bez konieczności instalowania nowego elementu wyposażenia w łazience. Dodatkowo w instalacji wodnej można zamontować regulację temperatury wody, co jeszcze korzystniej wpływa na możliwości ograniczenia zużycia wody w domu lub mieszkaniu.

Jak wyglądają baterie wannowo-prysznicowe?

Bateria wannowa jest wykorzystywana jako element armatury łazienkowej w przypadku korzystania z wanny w pomieszczeniu kąpielowym. Natomiast bateria prysznicowa wykorzystywana jest w kabinie prysznicowej, gdzie istnieje możliwość szybkiego prysznica. To modele tradycyjne obu rozwiązań. Każdy z tych elementów posiada wiele zalet, jednak mają również pewne ograniczenia. Baterie wannowe nie dają możliwości szybkiej kąpieli, ponieważ konieczne jest napełnienie wodą wanny. Z kolej baterie prysznicowe nie są odpowiednie do montażu na brzegu wanny, aby zapełnić ją wodą. Jest również problem z tym, aby słuchawkę prysznicową umieścić odpowiednio w naczyniu tak, aby nalać wody do niego. Dopiero baterie prysznicowe w połączeniu z wannowymi stanowią baterie łazienkowe, które mają wiele zalet oraz nie ograniczają użytkowników podczas kąpieli. Bateria wannowo-prysznicowa to połączenie baterii wannowej oraz przymocowanej do niej baterii prysznicowej. Zazwyczaj są one połączone w taki sposób, że nie ma możliwości korzystania z obu. Jest to znaczna oszczędność wody, ponieważ nie ma konieczności napełniania wodą wanny każdorazowo przy okazji kąpieli.

Baterie prysznicowe a ograniczenie zużycia wody

Wiele osób, które chcą oszczędzać wodę, decydują, że bateria prysznicowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak często są to również przypadki, kiedy dana osoba niezwykle chętnie korzysta z kąpieli raz na jakiś czas oraz potrzebuje wysokiej temperatury wody do relaksu. W takim wypadku proponowane jest doskonałe rozwiązanie, które znacznie poprawia komfort użytkowania oraz pozwala zmniejszyć zużycie wody w porównaniu do ilości wody wykorzystywanej podczas posiadania jedynie baterii wannowej. Jest to bateria termostatyczna, połączona wannowa oraz prysznicowa. Niezależnie od tego, czy są to baterie natynkowe, czy może baterie podtynkowe, wszystkie z nich umożliwiają ograniczenie wody, ponieważ w przypadku konieczności szybkiego prysznica, strumień wody może popłynąć z baterii prysznicowej, zamiast napełniania całej wanny. Taka bateria prysznicowa umożliwia znacznie szybszy prysznic oraz sprawne umycie również armatury łazienkowej wykorzystując znacznie mniej wody.

Baterie wannowo-prysznicowe w codziennym życiu

Wiemy już, że baterie wannowo-prysznicowe w połączeniu z wannowymi znacznie ograniczają zużycie wody. Wiadomo również, że wyglądają one równie atrakcyjnie jak w przypadku samych baterii wannowych, a nawet zdarza się, że dobrej jakości bateria podtynkowa prezentuje się znacznie lepiej. Podczas codziennego stosowania jest również istotny fakt, że w nowoczesnych bateriach można włączyć ustawienie stałej temperatury wody, co jest doskonałym udogodnieniem dla osób, które uwielbiają gorące prysznice oraz kąpiele, bez konieczności czekania, aż przepływ wody umożliwi skorzystanie z dobrodziejstw ciepłej wody.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki rodzaj baterii będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojej łazienki oraz portfela, powinieneś zdecydować się na zestaw wannowo-prysznicowy. W tym wypadku istnieje możliwość korzystania z doskonałych zalet wanny, jaką jest między innymi możliwość gorącej kąpieli po trudnym dniu. Można również oszczędzić pieniądze dzięki ograniczeniu przepływu wody oraz wziąć szybki prysznic o poranku, kiedy czas szykowania się na przywitanie nowego dnia jest niezwykle istotny. Reasumując, chcesz zoptymalizować czas spędzany w łazience? Postaw na sprawdzone baterie wannowo-prysznicowe cieszące się dużą popularnością.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *